RTX 2060 ekran kartları kıyaslaması

Başkalarının gazlamasına gelmeyin eğer kartınıza O.C. Yapmayacak standart hızlarda kullanacak iseniz hepsi sizin işinizi görecektir zaten NVIDIA ekran kartları ısınmıyor diyebilirim içerisindeki GPU hepsinin aynı hepsi performanslı kartlar dış görünüşe önem vermiyor iseniz kasada durcak ışıktır RGB'dir olmasına gerek yok diyorsanız hepsi aynı aralarında Max. 5 FPS oynar yani aradaki fiyat farkı performans değil de tasarım için soğutma için olur.
DA-SİSTEM/AMD Ryzen 5 3600/MSI RTX 2060 VENTUS XS OC 6GB/16GB DDR4/500GB NVMe SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA Sizin istediğiniz sistem bu stock bitmeden alın ryzen 5 3600 gibi çok iyi işlemci var ve rtx 260 m2 SSD 480 gb bunu siz kaçırmayın
Bu sisteme kalan paranız ile monitörde alabilirsiniz yardımcı olduysam teşekkür ederim iyi günler.

Son düzenleme:
Bence 2060 Ventus XS modeline bir göz at derim. Pahalı gelirse yukarıda saydığın modelleri alabilirsin. Nasılsa çipset RTX 2060.yukarıdaki modellerde sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ben senin yerinde olsam Ventus alırdım.
Aynı fiyata Ventus modeli var, bu ekran kartıyla aralarındaki performans ne kadar olur ?
TUF serisi soğutmada kötü. Ucuz RTX 2060 alacağınıza pahalı 1660 alın.
Tuf serisinden vazgeçtim. Isınmada sorunlu diyorlar diye Gigabyte ve Msi Ventus ekran kartı arasında kaldım.
1585311082055.png

Vatan'da kampanya var şu modeli alabilirsin kaçırmadan.

MSI Gaming Z 2060 haricinde Gaming X, düz Gaming, Ventus üçüde aynıdır benim gözümde. En ucuz olanını al geç.

1660 Super'de ise diğer modellerle fiyat farkını 150 TL'yi geçirmemeye bak. Ondan sonrası israfa girer bence. Dediğim fiyattan fazlaysa aynı şekil hiç alma ucuz olanını al geç.
Bu ekran kartı gerçekten ucuzmuş ama vatandan alamıyorum taksit seçenekleri uygun değil.
Seçtiğiniz ekran kartı için sıcak çalışıyor yorumları var ve SSD'i için de kronik sorunlu diyorlar. Şimdi bu aralıktaki bütçeler çok acayip bir hal aldı. Ya daha az vererek Ryzen 1600 + Gtx S alacaksınız ya da birazcık daha bütçe arttırıp Ryzen 3600 + Rtx S alacaksınız. Tabi mesela Ryzen 2600 + Rtx de olabilir ama ucuz bulursanız.
SSD değiştirebilirim sıkıntı değil. Ekran kartı performansı benim için önemli. Isınma değerleri kötü durumdaysa değiştirebilirim.
Başkalarının gazlamasına gelmeyin eğer kartınıza O.C. Yapmayacak standart hızlarda kullanacak iseniz hepsi sizin işinizi görecektir zaten NVIDIA ekran kartları ısınmıyor diyebilirim içerisindeki GPU hepsinin aynı hepsi performanslı kartlar dış görünüşe önem vermiyor iseniz kasada durcak ışıktır RGB'dir olmasına gerek yok diyorsanız hepsi aynı aralarında Max. 5 FPS oynar yani aradaki fiyat farkı performans değil de tasarım için soğutma için olur.
DA-SİSTEM/AMD Ryzen 5 3600/MSI RTX 2060 VENTUS XS OC 6GB/16GB DDR4/500GB NVMe SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA Sizin istediğiniz sistem bu stock bitmeden alın ryzen 5 3600 gibi çok iyi işlemci var ve rtx 260 m2 SSD 480 gb bunu siz kaçırmayın
Bu sisteme kalan paranız ile monitörde alabilirsiniz yardımcı olduysam teşekkür ederim iyi günler.

Keşke bu sistemi daha önce görseydim malesef stoğu bitmiş. Monitörüm var 144 hz IPS panel Viewsonic xg2405. Yeni aldım çok memnunum.

Aynı fiyata Ventus modeli var, bu ekran kartıyla aralarındaki performans ne kadar olur ?

Tuf serisinden vazgeçtim. Isınmada sorunlu diyorlar diye Gigabyte ve Msi Ventus ekran kartı arasında kaldım.
Eki Görüntüle 521724

Bu ekran kartı gerçekten ucuzmuş ama vatandan alamıyorum taksit seçenekleri uygun değil.

SSD değiştirebilirim sıkıntı değil. Ekran kartı performansı benim için önemli. Isınma değerleri kötü durumdaysa değiştirebilirim.
Size önerdiğim sistem tam istediğiniz gibi daha ucuz bence kaçırmayın stoklu bir ürün

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 521747
Stokta gözükse alırım ama malesef stokta yok.

Teşekkürler. İncelemeye devam ediyorum.
Eki Görüntüle 521761
Ssd'yi m2 ssd ile değiştirdim aynı fiyata. Bu ssd hakkında sıkıntı var mı acaba?
Yok hayır bu m2 SSD abilerine göre ucuz ama işinizi fazlasıyla görür ve bende stok var olarak gözüküyordu galiba çok sattık ayağına yatıyorlar stok bitti diyorlar herhalde ama rtx 2060 rog strix almanızı öneririm baya babayiğit bir görünüşü var

1585317548216.png

En son kararım bu şekilde, işlemciyi yükselttim. Kod yazıyorum virtual machine vb teknolojileri çok kullanıyorum. O yüzden 3600'ın daha iyi olduğunu düşündüm. Parçalar arasında uyumla alakalı sıkıntı var mı sizce? Ya da şunu alma dediğiniz bir parça. Ram x2 olacak resimde düzeltmeyi unuttum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı