RTX 2060 ekrana görüntü gelmiyor

TheGaahl

Centipat
Daha fazla  
Selam. Bugün bilgisayarım elime ulaştı ama teknik bir sorunla karşılaştım. Bilgisayardan hiçbir şekilde ekran alamıyorum. Monitörde bir sıkıntı olmadığına emin oldum. HDMI kablosunda da sorun yok iki farklı kablo ve iki farklı cihazda denedim. Ne yaparsam yapayım bilgisayardan ekran alamıyorum. Freedos geldiği için belki driver yüzünden ekran kartını kullanamıyorumdur diye düşündüm ve onboard üzerinden HDMI bağlantısı kurdum ve yine bir görüntü alamadım. Ram'leri, BIOS pilini çıkarıp taktım yine de bir şey değişmedi. İşlemci fanı ve bilgisayarda olan fanlar çalışıyor bu arada.

Aldığım mağaza İstanbul'da ve ben İstanbul dışında yaşıyorum. Herhangi bir teknik servise göstermeye kalkarsam garanti kapsamından çıkıyor. Donanımdan pek anlamadığım için sorun nerede bilmiyorum. Ekran kartını doğru taktığıma eminim.

Sistem Özelliklerim:
1 X GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
1 X GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
2 X XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
1 X AMD RYZEN 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın kutusundan buzzer çıktıysa, 4 pinlik girişe buzzer takmayı deneyin. Ozaman hatanın ne olduğu anlaşılacaktır. Benim anakartımın kutsusundan buzzer çıkmıştı, örneğin ITOPYA Buzzeri takmıyor.
Sanırım çıkmadı ama detaylı bakarım yarın. Birçok kişi ramden olduğunu söylüyor. Umarım tek başıma çözebileceğim bir durumdur çünkü garantiye giderse en iyi ihtimalle 1 ay sonra gelir.

Sanırım çıkmadı ama detaylı bakarım yarın. Birçok kişi RAM'den olduğunu söylüyor. Umarım tek başıma çözebileceğim bir durumdur çünkü garantiye giderse en iyi ihtimalle 1 ay sonra gelir.

Sorununuzu %95 ihtimalle, B450M S2H modeli Ryzen 3000 ready değil, yani Ryzen 3000 bir işlemci takabilmek için BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor. Tek çareniz 1. veya 2. nesil bir Ryzen işlemciyi arkadaşınızdan rica edip BIOS Update yapmanız, veya geri göndermeniz.

Kalsın burada.
biosbeeb.jpg

Bu işlemi yaptım.

Televizyona da takıp denedim. Sonuç değişmedi.

Bu işlemi yaptım.

Televizyona da takıp denedim. Sonuç değişmedi.

Sorun ekran kartında olabilir. 20 gün öncesine kadar Sapphire RX580 8 GB kullanıyordum. Bende de görüntü gelmemişti. Sonra bilgisayarcıya götürdük. Başka ekran kartı taktılar ve görüntü geldi. Sonra ekran kartını garantiye gönderdik ve para iadesi yaptılar. Bir bilgisayarcıya götür derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı