RTX 2060 Gigabyte Windforce ekran kartı CS:GO oynarken yandı

Repilofx

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 gün önce CS:GO oynarken bir anda PC kapandı ve ekran kartı yandı. Dışında hiçbir sorun yok. RTX 2060 Gigabyte Windforce kesinlikle OC veya mining yapılmadı.
Şöyle bir durum var ekran kartının HDMI tarafında koku var yanık kokusu ve ekran kartı bağlı değilken PC sessiz bir şekilde gayet iyi çalışıyor ama takınca ekran kartını.
Açılmıyor ben bu ürünü garantiye yollayacağım 1 senelik bugün gidecek sorum şu: Bana kullanıcı hatası derler mi? Bence tamamen kartla alakalı çünkü deli gibi yanıyordu hazır sistem olarak İtopya'dan almıştım 750W Cooler Master PSU ve Cooler Master kasa ile kullanıyorum garip olan evde daha önce hiçbir ürüne bir şey.
Olmadı ve akım korumalı prizim de var yani akım sorunu değil kesinlikle sizce ne olur değişim yaparlar mı yapmazlarsa tüketici haklarına mı başvurayım kesinlikle.
Kullancıı hatası olduğunu kabul etmem zaten de bir sorayım dedim.

Zaten bu ekran kartının kronik sorunlu olduğunu hatırlıyorum. Yani sanmıyorum ki sizi yüzüstü bıraksınlar. Ya para iadesi ya da ellerinde varsa aynı ürünü yollarlar. Ama ülkemizde bildiğiniz üzere absürt basit miktarlar verdikleri için muhtemelen para iadesi yapıp çok saçma düşük bir ücret verecekler.

Merhaba. 2 gün önce CS:GO oynarken bir anda PC kapandı ve ekran kartı yandı. Dışında hiçbir sorun yok. RTX 2060 Gigabyte Windforce kesinlikle OC veya mining yapılmadı.
Şöyle bir durum var ekran kartının HDMI tarafında koku var yanık kokusu ve ekran kartı bağlı değilken PC sessiz bir şekilde gayet iyi çalışıyor ama takınca ekran kartını.
Açılmıyor ben bu ürünü garantiye yollayacağım 1 senelik bugün gidecek sorum şu: Bana kullanıcı hatası derler mi? Bence tamamen kartla alakalı çünkü deli gibi yanıyordu hazır sistem olarak İtopya'dan almıştım 750W Cooler Master PSU ve Cooler Master kasa ile kullanıyorum garip olan evde daha önce hiçbir ürüne bir şey.
Olmadı ve akım korumalı prizim de var yani akım sorunu değil kesinlikle sizce ne olur değişim yaparlar mı yapmazlarsa tüketici haklarına mı başvurayım kesinlikle.
Kullancıı hatası olduğunu kabul etmem zaten de bir sorayım dedim.

Hocam İtopya gantisinden memnun kalanda var hiç memnun kalmayanda fakat anlattığınıza göre değişim yapılması gerekiyor umarım çözülür gelişmelerden haberdar edin
Tahminimce değişim yaparlar.

Zaten bu ekran kartının kronik sorunlu olduğunu hatırlıyorum. Yani sanmıyorum ki sizi yüzüstü bıraksınlar. Ya para iadesi ya da ellerinde varsa aynı ürünü yollarlar. Ama ülkemizde bildiğiniz üzere absürt basit miktarlar verdikleri için muhtemelen para iadesi yapıp çok saçma düşük bir ücret verecekler.
Notlara kesinlikle para iadesi kabul etmeyeceğimi belirttim para iadesinde o zamanın kuruyla şimdiki kur bir değil öyle bir hakkımız var avukat arkadaşlardan biliyorum. Tek korkum sorunun benden kaynaklı olduğunda diretmeleri ama hiç üşenmem mahkmeye bile veririm her türlü peşine düşerim :D konuyu açma sebebim belki başına gelen olmuştur da çözüm bulmuştur diye bi sorayım dedim

Notlara kesinlikle para iadesi kabul etmeyeceğimi belirttim para iadesinde o zamanın kuruyla şimdiki kur bir değil öyle bir hakkımız var avukat arkadaşlardan biliyorum. Tek korkum sorunun benden kaynaklı olduğunda diretmeleri ama hiç üşenmem mahkmeye bile veririm her türlü peşine düşerim :D konuyu açma sebebim belki başına gelen olmuştur da çözüm bulmuştur diye.

Hocam umarım çözümlenir en kolay şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı