Çözüldü RTX 2060 GTA 5 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu orta ayarlarda kullanıyorum. Ama buna rağmen çok düşük FPS alıyorum. NVIDIA sürücüleri güncel. Garaj içinde 50 FPS normal şehirde 40-45 FPS alıyorum. (Haziran aylarında oyunu oynadığım sürelerde 90 FPS civarı alıyordum dış mekanda ama hangi ayarlar olduğunu hatırlamıyorum -kesinlikle bu ayarlardan daha yüksekti-.)
Kullandığım laptop:
Orta ayarları yaptıktan sonra 1-2 ayar değiştirmiştim o yüzden ayarlarım detaylıca:

Grand Theft Auto V Screenshot 2021.01.09 - 16.52.23.44.png

Grand Theft Auto V Screenshot 2021.01.09 - 16.52.25.51.png

Grand Theft Auto V Screenshot 2021.01.09 - 16.52.31.42.png

Grand Theft Auto V Screenshot 2021.01.09 - 16.52.36.59.png

Grand Theft Auto V Screenshot 2021.01.09 - 16.52.42.27.png

Grand Theft Auto V Screenshot 2021.01.09 - 16.52.45.24.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet hocam çubuk geldi. En sol tarafa mı çekmeliyim? NVIDIA güncellemesi gelmiş fark etmedim, hemen onu yapıp dediğinizi test edeceğim hocam.
Hocam ilk en sol tarafa çekin. Şimdi size ayrıntılı bir şekilde anlatıyorum iyi dinleyin değerli hocam.

1)Nvidia grafik kartı güncellemesini indirin ve kurun. Kurulum bittikten sonra çubuğu en sola getirin ve bilgisayarınızı kapatın. Güzelce soğusun. Soğuduktan sonra oyuna girin.

Yüksek performans modu laptoplarda ısınmadan dolayı fps'i düşürür. O yüzden tamamen dengeli performans taraftarıyım.
Hocam ilk en sol tarafa çekin. Şimdi size ayrıntılı bir şekilde anlatıyorum iyi dinleyin değerli hocam.

1)Nvidia grafik kartı güncellemesini indirin ve kurun. Kurulum bittikten sonra çubuğu en sola getirin ve bilgisayarınızı kapatın. Güzelce soğusun. Soğuduktan sonra oyuna girin.

Yüksek performans modu laptoplarda ısınmadan dolayı fps'i düşürür. O yüzden tamamen dengeli performans taraftarıyım.
Hocam 95-100 civarı FPS alıyorum çok teşekkürler. Kesinlikle yapılması gereken bir işlem çok işime yaradı çok sağ olun.

Hocam 95-100 civarı FPS alıyorum çok teşekkürler. Kesinlikle yapılması gereken bir işlem çok işime yaradı çok sağ olun.
Hatta ekstradan size bir öneri sunayım: %temp% ve prefetch'i temizleyin. Bunların temiz kalması sistem kararlılığı açısından önemlidir. Sürekli yapmayın ama 2 haftada bir yada haftada bir yapmanız güzel olabilir. Yapamazsanız yardımcı olabilirim :) .
Bu arada hocam bu sistemden sisteme değişir ama daha da FPS istiyorum diyorsanız belki bir tık sağa kaydırabilirsiniz. Bazı sistemde bir tık sağa kaydırırsınız Isınır hemen ve yine eskisi gibi olur ama bazı sistemde çok az daha ısınır ama daha fazla fps sağlar. Sistemden sisteme değişir. Denemek sizin tercihiniz.

Hatta ekstradan size bir öneri sunayım: %temp% ve prefetch'i temizleyin. Bunların temiz kalması sistem kararlılığı açısından önemlidir. Sürekli yapmayın ama 2 haftada bir yada haftada bir yapmanız güzel olabilir. Yapamazsanız yardımcı olabilirim :) .

Bu arada hocam bu sistemden sisteme değişir ama daha da FPS istiyorum diyorsanız belki bir tık sağa kaydırabilirsiniz. Bazı sistemde bir tık sağa kaydırırsınız Isınır hemen ve yine eskisi gibi olur ama bazı sistemde çok az daha ısınır ama daha fazla fps sağlar. Sistemden sisteme değişir. Denemek sizin tercihiniz.
Tamam hocam bir ara denerim bir tık daha sağa kaydırmayı. Yeniden çok teşekkürler :).

Geri
Yukarı