RTX 2060 GTA V FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

armax

Kilopat
Ortalama Full ayarlarda 80-100 FPS alıyorum fakat ara ara drop mudur nedir aniden 60 FPS'e düşüş oluyor. Tabii bu düşüşü hissediyorum, sanıyorum bunu sadece GTA V'de yaşıyorum. Sebebi hakkında fikri olan? Ultra'ya yakın ayarlar, bazılarını kısmıştım. Bellek kullanımı 4/6 GB. RTX2060, ortalama sıcaklık 60, kullanım %99. 9600K, ortalama sıcaklık 45-50, kullanım %50. M.2 SSD'ye kurulu, 8 GB*2 RAM.

Not: Oyunu bugün Epic'den almadım, konu tesadüf oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580 i3 9100F ile drop yemeden 80-130FPS alıyorum her ayar full iken sizinki gerçekten çok garip.

Nasil bu kadar fazla alabiliyorsunuz anlamiyorum. Bende 1600 Ti laptop var, Msa x4 oynuyorum geri kalanlar ultrada, sistemde de bosluk oluyo yani 6 Gb bellegin 4-4,5‘ugu kullanilmasina ragmen 60 Fps alabiiyorum ki sehir disinda daglarda drop yiyorum 40-50 dusuyo hatta 30 kusur bile gordum. En fazla da 75 e falan cikiyodur. Nasil bu Fps’leri aliyosunuz anlayamiyorum masaustu laptop bu kadar fark eder mi ? %10 etsin 20 etsin Rx580 e gore yine guclu kartim ama alamiyorum aklim almiyo..

Nasil bu kadar fazla alabiliyorsunuz anlamiyorum. Bende 1600 Ti laptop var, Msa x4 oynuyorum geri kalanlar ultrada, sistemde de bosluk oluyo yani 6 Gb bellegin 4-4,5‘ugu kullanilmasina ragmen 60 Fps alabiiyorum ki sehir disinda daglarda drop yiyorum 40-50 dusuyo hatta 30 kusur bile gordum. En fazla da 75 e falan cikiyodur. Nasil bu Fps’leri aliyosunuz anlayamiyorum masaustu laptop bu kadar fark eder mi ? %10 etsin 20 etsin Rx580 e gore yine guclu kartim ama alamiyorum aklim almiyo..

karşılaştırma videolarında ortalama 10 fps fark ediyor, ben bazı ayarları kırptım aradaki diğer fark grafik ayarlarıdır muhtemelen. bende full+full yaptığımda fps düşecektir.

Kardeşim bugün aklıma geldi.HDDe kuruluysa oyun.HDD de kötüyse haritayı açarken zorlanıyo o yüzden anlık düşüyo.Buda olabilir.

başlıktada belirttiğim gibi m2ssd e kurulu kardeşim :)

@Gaviria

RDR2 de bu kadar kasmıyor

Deniycem tum ayarlari, tesekkur ederim
@Gaviria

RDR2 de bu kadar kasmıyor

Bu grafiklerde kullanmak çok fark ettiriyor mu ultrada kullanmaktan ?

Son düzenleme:
Çözüm 1: Vsync açmak.

Çözüm 2: Sonuca etkisi var mı bilmiyorum fakat;
En yüksek işlemci durumunu %99 da sehven ayarlamışım daha önce bu nedenle işlemci 3.6 ghz yukarısına çıkmıyordu, işlemci yükte neden 40 dereceyi geçmiyor cevabı buymuş, bunu %100 yaptıktan sonra cpu turbo boots devreye giriyor ve 4,3 ghz e yükseliyor.

Geri
Yukarı