RTX 2060-i7 10700F Düşük Apex Legends Performansı

nveryus

Hectopat
Daha fazla  
En düşük ayarlarda Apex'de 144'ün üstüne çıkamıyor fakat YouTube'deki videolarda Ryzen 5 işlemci ile benden çok fazla FPS alıyor. Sizce sorun ne?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntrereısı.PNG
    Ekran Alıntrereısı.PNG
    2,1 MB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ayarlarda FPS'im daha da düşüyor 60'a kadar ayrıca masaüstü kullanıyorum.
Düzeltim hocam dikkatimden kaçmış, nasıl olduysa 10700F'i mobil işlemci sandım dalgınlığıma geldi. Sorununuza gelecek olursak kartınız darboğaza da girmiyor ful yük kullanılıyor, yani darboğaz ihtimali yok. Oyun esnasında peki VRAM hızları ne alemde? Ayrıca başka oyunlarda oluyor mu bu düşük FPS sorunu?

Görüş açısını bir resetlesene dostum Full de ise ondan dolayi olabilir.

En düşüğe çektim biraz bir FPS artışı oldu ama hala videolardakinden çok çok düşük.
Düzeltim hocam dikkatimden kaçmış, nasıl olduysa 10700F'i mobil işlemci sandım dalgınlığıma geldi. Sorununuza gelecek olursak kartınız darboğaza da girmiyor ful yük kullanılıyor, yani darboğaz ihtimali yok. Oyun esnasında peki VRAM hızları ne alemde? Ayrıca başka oyunlarda oluyor mu bu düşük FPS sorunu?
evet hocam gta oynuyorum msaa kapalı halde 100 fps alıyorum
Sizce değerlerde bir anormallik var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alytytıntısı.PNG
    Ekran Alytytıntısı.PNG
    2,7 MB · Görüntüleme: 25
En düşüğe çektim biraz bir FPS artışı oldu ama hala videolardakinden çok çok düşük.

Evet hocam GTA oynuyorum MSAA kapalı halde 100 FPS alıyorum.
Sizce değerlerde bir anormallik var mı?

Bayağı var hocam annormallik baktim konularina oyunlarinda bayağı bir FPS sıkıntısı yaşamışsın ekran karti markan ne acaba veya ekran kartının bir arayüzü var mi ASUS GPU Tweak gibi ASUS GPU Tweak 2 indir oradan frekans hizlarini atabalir misin acaba.

Bayağı var hocam annormallik baktim konularina oyunlarinda bayağı bir FPS sıkıntısı yaşamışsın ekran karti markan ne acaba veya ekran kartının bir arayüzü var mi ASUS GPU Tweak gibi ASUS GPU Tweak 2 indir oradan frekans hizlarini atabalir misin acaba.

Ekran kartı markam Gigabyte.

1.NVIDIA denetim masasındaki ayarları benimkisi gibi yap.
1.png2.png3.png
2.PC'yi oyun modunu çek.
4.png
3.güç seçeneklerinden yüksek performansa çek.
5.png
4. GPU Tweak 2'den GPU clock ve GPU Hz'sini bir karşılaştır.
6.png

Dosya Ekleri

• Ekran Alınfftısı.PNG
    Ekran Alınfftısı.PNG
    195,9 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı