RTX 2060 i7 8700 Sistemde darboğaz mı var?

Crypto Guard

Hectopat
Makaleler
2
İşlemciden dolayı biraz ama gerçekten umursanmayacak kadar bir darboğaz oluyor olabilir.

Olmaması lazım. Olsa bile çok hissetmemeniz lazım. Belki RAM hızı kaynaklı oluyordur da pek sanmıyorum.

Oyunlardaki CPU-GPU kullanım değerleriniz nasıl, hiç baktınız mı?

Oyunlarda anlamsız takılmalar oluyor arada sırada.
165 Hz monitörüm var 30 FPS civarlarına düşünce sanki oyun durmuş gibi oluyor sistem tıkanıyor gibi bir his veriyor da olabilir. Bu yüzden sormak istedim cevaplarınız için teşekkür ederim.

Oyunlarda anlamsız takılmalar oluyor arada sırada.
165 Hz monitörüm var 30 FPS civarlarına düşünce sanki oyun durmuş gibi oluyor sistem tıkanıyor gibi bir his veriyor da olabilir. Bu yüzden sormak istedim cevaplarınız için teşekkür ederim.
Hangi oyun acaba ve FPS değerleriniz nasıl?

Valorant 165 FPS sabit

Fortnite 165 FPS sabit.

Ama arada 30 FPS görüyor nadirde olsa oyun esansında evlat acısı gibi hissediliyor.
RAM'lerin hızının düşük olmasın belki olabilir.
Oyunlar SSD'de değilse o yüzden olabilir.
İşlemciyi stok soğutucu ile soğutuyorsanız fazla ısınıp frekans düşürüyor olabilir.

Aklıma bunlar geliyor. Alttaki en olası durum. Oyun oynarken sıcaklıkları kontrol eder misiniz? Belki frekans düşürüyordur.

RAM'lerin hızının düşük olmasın belki olabilir.
Oyunlar SSD'de değilse o yüzden olabilir.
İşlemciyi stok soğutucu ile soğutuyorsanız fazla ısınıp frekans düşürüyor olabilir.

Aklıma bunlar geliyor. En alttaki en olası durum. Oyun oynarken sıcaklıkları kontrol eder misiniz?
Belki frekans düşürüyordur.

Stok fan kullanıyorum mantıklı geldi bana da en yakın zamanda değiştirmeye çalışacağım ışıklı mışıklı bir şeyle.

Teşekkür ederim yardımınız için.

Stok fan kullanıyorum mantıklı geldi bana da en yakın zamanda değiştirmeye çalışacağım ışıklı mışıklı bir şeyle.

Teşekkür ederim yardımınız için.
:) Değiştirmeden önce bir kontrol edelim gerçekten bir sıkıntı var mı diye.
MSI Afterburner kullanıp oyundayken sıcaklıklara ve frekans hızlarına bakabilirsiniz.

Eğer gerçekten değiştirmeniz gerekiyorsa yeni konu açıp öneri istersiniz.

Valorant 165 FPS sabit

Fortnite 165 FPS sabit.

Ama arada 30 FPS görüyor nadirde olsa oyun esansında evlat acısı gibi hissediliyor.
Oyunlar SSD’ye mi kurulu? Hangi diske kuruluysa diğer diske taşıyıp deneyebilirsin. Nadir de olsa disk drop sorunu yapabiliyor. Onun dışında işlemci kaynaklı drop olduğunu hiç sanmıyorum. Daha önce RTX 2060 ile i7 4790K testi izlemiştim i7 8700’ün Rahat beslemesi lazım.

Geri
Yukarı