RTX 2060 iade edip GTX1660 Super'e geçmeli miyim?

Janpardayan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anki sistemim.

• R5 1600 AF.
  • RTX 2060 Windforce OC 6g.
  • 16 GB DDR4 RAM.
  • Gigabyte A320-H anakart.
  • 250GB M.2 SSD 240GB SATA SSD 500GB HDD.
  • FSP 500W AHBC güç kaynağı.
  • Gametech Legend mesh kasa.

Şimdi sorum şu elimdeki 2060'ı 4 gündür kullanıyorum 5800 TL gibi bir fiyata aldım fakat hem çok ısınıyor hem de bazı oyunlarda takdir edersiniz darboğaz yaşıyorum sizce bu kartı Trendyol üzerinden iade edip yerine 5299 TL civarı bir fiyata 1660 Super'e geçmek mantıklı mı?
Şu anda herhangi bir yükseltme yapmayı düşünmüyorum sistem bana yetiyor yani fazladan para harcamak istemiyorum bunu da ekliyim
İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değil. Aradaki farka darboğaza rağmen değer. Ayrıca satıcıya da yazık sorunsuz kartı sıfır alıp adama 2. el iade ediyorsunuz.

Cevaplarınız için teşekkürler benim kafamı kurcalayan 2. soru ise bu kartı şu ana kadar AC Syndicate ve Mafia Definitive gibi oyunlarda test ettim ve kart yer yer 83 derecelere kadar çıktı bu da beni biraz endişelendiriyor zaten bu modelin biraz ısınma sorunlu olduğunu biliyorum ama 83 derecede %92 fan devrinde çalışıyor arada sırada FPS düşmesi alıyorum bu sorunların da ısınma ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Gigabyte Windforce iyi bir soğutma sunmuyor, doğru. Ama kartı "eritecek" bir duruma da sebebiyet vermiyor. Bununla birlikte DLSS avantajınız var. RTX 2060 çok yeni bir GPU değil lakin DLSS ile ömrü, GTX1660 Super'e oranla ister istemez daha yüksek olacaktır. Bence darboğaz olsun ya da olmasın böyle bir downgrade yapmayın.

Geri
Yukarı