RTX 2060 için monitör tavsiyesi

glocia

Hectopat
Arkadaşlar sizce Ryzen 7 2700X ve RTX 2060’lı sistem için en uygun monitör hangisidir? 27 inç 1440p 144 Hz mi yoksa 24 inç 1080p 144 Hz yeterli mi? Bunlardan birini kullananların yorumlarını alabilir miyim? Daha önce sadece 15.6 inç 720p kullandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 normalde 1080P kullanım için daha uygun bir kart fakat işlemcinizin Ryzen olduğunu görünce 2K monitör önereceğim. Ryzen işlemci kullanan kişilerde 1080P'de hep bir besleme sıkıntısı gördüm. Bu arada FPS türünde oyunları çok oynuyorsanız 144Hz tercih edin. FPS türünde oyun oynamıyor ve başka işler de yapacaksanız IPS panel, daha düşük Hz değerlerine sahip bir monitör de tercih edebilirsiniz.

RTX 2060 normalde 1080P kullanım için daha uygun bir kart fakat işlemcinizin Ryzen olduğunu görünce 2K monitör önereceğim. Ryzen işlemci kullanan kişilerde 1080P'de hep bir besleme sıkıntısı gördüm. Bu arada FPS türünde oyunları çok oynuyorsanız 144Hz tercih edin. FPS türünde oyun oynamıyor ve başka işler de yapacaksanız IPS panel, daha düşük Hz değerlerine sahip bir monitör de tercih edebilirsiniz.
RTX 2060 2K da 144 hz performansı veremez..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı