RTX 2060 için Ryzen 5 2600X PSU Tavsiyesi

FredRick

Decapat
Corsair VS 550 Watt 80+ güç kaynağına sahibim. GTX 1060 ve Ryzen 1500x kullanıyorum, sistemime yükseltme yaparak RTX 2060 ve Ryzen 2600X alacağım, ancak güç kaynağımın besleyemeyeceği yönünde şüphelerim var. Sizce sıkıntı çıkar mı? Çıkmaz umarım :) Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Türkiye bu linkten sisteminizin çekeceği maksimum güce bakabilisirsiniz her zaman 100 Watt fazlasını almak faydalıdır. 450 Watt güç çeken bir sisteme 500 Watt PSU ile kullanmanız PSUnun tam yükte daha çok ısınacağı ve bir süre sonra ses yapmaya başlayacağı anlamına gelir her daim 100-150 Watt fazla olması sizin işinize yarar ben sizin sisteminize minimum 650 Watt bir güç kaynağı tavsiye ediyorum. Elinizde bulunan da yeterlidir bu arada bütçe yoksa gereksiz masraf açmanıza gerek yok.

MSI Türkiye bu linkten sisteminizin çekeceği maksimum güce bakabilisirsiniz her zaman 100 Watt fazlasını almak faydalıdır. 450 Watt güç çeken bir sisteme 500 Watt PSU ile kullanmanız PSUnun tam yükte daha çok ısınacağı ve bir süre sonra ses yapmaya başlayacağı anlamına gelir her daim 100-150 Watt fazla olması sizin işinize yarar ben sizin sisteminize minimum 650 Watt bir güç kaynağı tavsiye ediyorum. Elinizde bulunan da yeterlidir bu arada bütçe yoksa gereksiz masraf açmanıza gerek yok.
Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, yeni güç kaynağı alma durumum var ancak böyle idare etsem daha iyi olur açıkcası, bu sistem sonrasında yeni sistem alırım o zaman 650 watt üzeri güç kaynağı düşünürüm büyük ihtimalle :) attığınız linkteki değerlere göre 389 watt tüketiyor, monitör, klavye, fare de dahil olsun 450 olur diyelim, dediğiniz gibi en az 100 watt fark olması gerekiyor ise 550 watt 80+ güç kaynağına gayet yeterli olur ve sıkıntı çıkmaz sanırım. :)

Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, yeni güç kaynağı alma durumum var ancak böyle idare etsem daha iyi olur açıkcası, bu sistem sonrasında yeni sistem alırım o zaman 650 watt güç kaynağı düşünürüm büyük ihtimalle :) attığınız linkteki değerlere göre 389 watt tüketiyor, monitör, klavye, fare de dahil olsun 450 olur diyelim, dediğiniz gibi en az 100 watt fark olması gerekiyor ise 550 watt 80+ güç kaynağına gayet yeterli olur ve sıkıntı çıkmaz sanırım. :)
550w 80+ zaten yeterli 2060 için

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı