RTX 2060 ve Ryzen 5 2600X Sistem

• Konuyu başlatan BTR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 462

BTR

Decapat
PC'den anlayan değerli kardeşlerimize bir şey danışmak istiyorum.

Bu pazar VatanBilgisayar'da %18'lik KDV indirimiyle ve bir kardeşimizin Youtube'da yönlendirmesiyle kendi çapımda bir Masaüstü toplamaya çalıştım. Tabi indirimin son günü olduğu ve alelaceleyle ürünleri aldığım için acaba uyumlu bir PC toplamış mıyımdır, parçalar arasında sıkıntı çıkar mı soruları 2 gündür kafamı kurcalıyor.

Bu yüzden sizlerin değerli bilgilerine başvurmak istedim. Sistemime aldığım tüm ürünleri aşağıda sıraladım.

*AMD Ryzen 5 2600X Socket AM4 4.2GHz 19MB Önbellek 95W İşlemci
*Gigabyte RTX2060 Gaming OC Pro 6GB GDDR6 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
*GIGABYTE B450M S2H AMD B450 Socket AM4 DDR4 3200MHz(O.C.) M.2 USB 3.1 Anakart
*CORSAIR 8GB (1x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3000MHz CL16 Single Ram
*TOSHIBA OCZ 480GB TR200 Serisi Sata 3.0 SSD (Okuma 555MB / Yazma 540MB)
*RAMPAGE RMP-700-80P 700W 80PLUS 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI
*COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MidT ATX MESH ÖN PANEL PENCERELİ SİYAH KASA

Özellikle anakart konusunda hiç bilgim yok, uyumlu mudur parçalara belirtirseniz sevinirim. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU dışında fena olmamış, eğer RAM eklenmeyecekse kısa zamanda bir hatada orda, SSD'den kısılıp RAM 16 yapılmalıydı böyle bir sistemde. HDD bir şekilde bulunurdu diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar biraz geç cevapladım kusura bakmayın mesaj yetkim yoktu.
Fikirleriniz sayesinde psu yu değiştirme kararı aldım.Almamın nedenide biraz PC konusunda cahil olduğum için rampage in everestin ürünü olduğunu bilmemem ve iyi bir marka sanmamdı:).
Sayenizde bu hatadan döndük.Peki diğer can alıcı soruya gelelim.
Bu sisteme kaç Watt PSU yeterli olur ve önerebileceğiniz bir marka veya PSU varmı.
Teşekkürler.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar biraz geç cevapladım kusura bakmayın mesaj yetkim yoktu.
Fikirleriniz sayesinde psu yu değiştirme kararı aldım.Almamın nedenide biraz PC konusunda cahil olduğum için rampage in everestin ürünü olduğunu bilmemem ve iyi bir marka sanmamdı:).
Bu sisteme kaç Watt PSU yeterli olur ve önerebileceğiniz bir marka veya PSU varmı.
Teşekkürler.
600w 80+ psu yeterli olacaktır.

PSU nun gücü hem gereğinden çok fazla ve Everest değiştirmenizde fayda var ikinci el olarak kutuyu açmadan satın
Teşekkürler.
550 yeter diye düşünüyorum ama internette gösteren siteler var MSI olsun Cooler Master olsun ordan hesaplayabilirsin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı