RTX 2060 ile i5 9600K Sisteme Anakart ve İşlemci Soğutucu Önerisi

Kerem Ayaz

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta MSI RTX 2060 GAMING Z modelini satın aldım ancak sistemimde İ5-6400 işlemci bulunduğundan oyunlarda minik donmalar ve ekran kartının %60'larda CPU'nun full %100 kullanılması gibi darboğaz sıkıntısı çekiyorum. İ5 9600K satın almaya karar(Amd'nin oyunlarda sunduğu fps değerleri İntel'e nazaran düşük görünüyor.) verdim ancak overclock deneyimim yok o yüzden K ibaresi işime yaramayacak, anakartta O.C. desteği olup olmaması pek umurumda değil açıkçası. ASUS TUF B360M-PLUS GAMING modelini RTX 2060 Sistem Toplama Rehberi videosunda görmüştüm ve gayet yeterli buldum İ5-9600k ile uyumlu olduğunu da öğrendim bu kartı almak istiyorum ancak sizce olur mu, başka bu fiyat aralığında(600-1100) anakart tavsiyeniz var mı? Ayrıca dediğim gibi overclock ile uğraşmayacağım bu yüzden üst düzey bir işlemci soğutucuya ihtiyacım yok i5 6400'ün stok fanını i5 9600K ile kullanabilir miyim? Eğer kullanamıyorsam en ucuza, kaliteli hangi soğutucuyu tercih edebilirim?

Çok ucuza kaçma derim ama bu soğutucuyu da bir düşün kalitelidir

Edit 21:30 : Soğutucu uyumu 115x serileri birbiri ile uyumlu kullanabilirsin ama oc de pek yardımcı olmaz (kullanmam dedin biliyorum fakat ileride bi heves edersen işlemciyi iyi soğutamaz)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı