RTX 2060 kod 43 hatası

• Konuyu başlatan JeLY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

JeLY

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 2. defa ekran kartımda kod 43 hatası alıyorum. İtopya'dan aldığım Gigabyte RTX 2060 Windforce modeli.
1 kere bu hatayla karşılaştım ve garantiye yolladım. Tam 1 hafta oldu alalı ama yine aynı hatayı aldım.
Valorant oynarken birden oyundan atıp 'ekran kartı sürücüleri çöktü' yazdı ve sonra tüm oyunlarda crash yemeye başladım. 1 gün geçtikten sonra ise ekranda bozulmalarla 'kod 43' hatası aldım.
Bir daha ekran kartını garantiye yollamak mı daha mantıklı yoksa direk PC'yi mi yollayayım?
Aldığım hataları aşağıya bıraktım, yardımcı olursanız sevinirim.

DDU ile sürücüleri sildim.
Steam'de ise fotoğraftaki hatayı aldım. Son olarak da PC açılırken Gigabyte yazısının üstünde "Memory PMU training error at socket 0 Channel 0 DIMM 1" hatasını aldım.

steam.PNG

kod43.PNG

Hocam, temiz kurulum yapıp deneyin. Ekran kartı sürücüsünü kurmadan önce eksik olan Windows güncellemisi varsa yapın. Daha sonra sürücüyü kurup deneyin. Düzelmezse, garantiye gönderebilirsiniz. Hepsi aynı yerden alındıysa, komple gönderebilirsiniz.

Hocam, o hatayı çözmek cidden çok zor. PC'yi yollamak da manasız. Kartı tekrar servise yollayın. 3. kez olursa değişim yapmak zorundalar. (Aynı ürün bir hatayı üç veya daha fazla kez verirse, aynı veya muadil ürünle değişimi zorunludur.)

Paylaştığım linkte arkadaş benzer bir sorun yaşamış ve sorunun çözümünü anakart BIOS güncellemesi ile çözmüş.

Hocam, temiz kurulum yapıp deneyin. Ekran kartı sürücüsünü kurmadan önce eksik olan Windows güncellemisi varsa yapın. Daha sonra sürücüyü kurup deneyin. Düzelmezse, garantiye gönderebilirsiniz. Hepsi aynı yerden alındıysa, komple gönderebilirsiniz.
Onu denerim ama olmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı