RTX 2060 laptop ile 1660 Super masaüstü sistem takaslanır mı?

ismailYl

Decapat
İlk öncelikler selamlar. Elimde Excalibur G900 laptop var ve masaüstü bilgisayara geçmek istiyorum. O yüzden takas yapacağım ve bir arkadaş ile anlaştım. Buraya kadar sorun yok ama aklıma takılan 1 soru var. Aralarında ne kadar performans var?

Özellikleri aşağıya yazıyorum.
Laptop özellikleri:
RTX 2060.
10750H.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.
Takas edeceğim bilgisayarın linkide burada.

İlk öncelikler selamlar. Elimde Excalibur G900 laptop var ve masaüstü bilgisayara geçmek istiyorum. O yüzden takas yapacağım ve bir arkadaş ile anlaştım. Buraya kadar sorun yok ama aklıma takılan 1 soru var. Aralarında ne kadar performans var?

Laptop özellikleri:
RTX 2060.
10750H.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.

Hocam performans farkı olarak masaüstü çokkk daha güçlü bir sistem olacaktır ama almadan sistemi ekran kartı testlerin SSD testlerini vs... Yapmanızı öneririm mining yapılmamış ise sıkıntısız takaslayabilirsiniz taşıma zorunluluğunuz yoksa masaüstü her zaman daha güçlüdür tek eksisi RTX olmayacak zaten 2060 o kadar güçlü olmadığı için çoğu yüksek oyunda kullanılamaz masaüstündeki 1660 sizin laptopdaki 2060'dan güçlüdür.

Ben olsam takas ederdim. Laptopu şu an ikinci el olarak satsan 17.000 TL etmez. Böyle bir sistemi de alamazsın.

Ben bende RTX karşı tarafta GTX varsa takas yapmazdım zararlı çıkan ben olurum çünkü.
Değerli bir özellikten olacaksın.

2060 ile AAA oyunlarda yüksek ayarlarda RTX açabilecek kadar güçlü bir kart değil özellikle laptopdaki masaüstündeki 1660 laptopdaki 2060'dan güçlüdür birçok oyunda düşük grafiklerde RTX pek işe yaramıyor.

Laptop özellikleri:
RTX 2060.
10750H.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.

Bence takas yapmayın hem o sistem ikinci el bir garantisi yok yani hem de sizin sistem laptop olduğu için istediğiniz yerde oyun oynayabilir kullanabilirsiniz.

2060 ile AAA oyunlarda yüksek ayarlarda RTX açabilecek kadar güçlü bir kart değil özellikle laptopdaki masaüstündeki 1660 laptopdaki 2060'dan güçlüdür birçok oyunda düşük grafiklerde RTX pek işe yaramıyor.

Ben bir Intel HD kullanıcısı olduğum için ve moralimi ve akıl sağlımı yerinde tutmak için artık sadece ne çıkmış diye bakıyorum siz daha iyi biliyorsunuzdur konu sahibi benim atğom esajı dikkate almayabilir o zaman.

Katılıyorum ancak bu sistemin de 17 bin TL edeceğini sanmıyorum. Laptop Casper olduğu için de bilen birisinin uzak durması muhtemel.

Sistem 17000 TL etmez, evet. Ama sistemi para vererek de almayacak sonuçta. Laptop ile direkt takas edeceği için fiyatına bakmak yerine sadece özelliklerine bakmak daha mantıklı.

Geri
Yukarı