RTX 2060 laptopta Warzone'da FPS 20'ye düşüyor

Dreamon

Decapat
Arkadaşlar 3 gün önce aldım bu laptopu. 2 gündür Warzone ve Modern Warfare MP'sinde, 1080p Low ayarlarda +100FPS rahat alıyorum. Hatta MP'de bazı maplerde rahat 120+ geçtim. Öncelikle 8 GB RAM konusuna takılmanızı istemiyorum. 2x4 kullanıyorum. Sorunum RAM'den değil, çünkü 2 gün boyunca canavar gibi açtı sağ olsun. Yani emin olun, 8 GB RAM için vazgeçecektim bu bilgisayardan ama gerçekten çok sistem kullandım 16 32 GB RAM'li fakat hissettirmedi hiçbir sıkıntı. Ama bugün girdiğimde ise FPS 20 30'a düşüyor sürekli. Camdan aşağı atmamam için tavsiyelerinizi bekliyorum.

i5 10300H
RTX 2060 6 GB
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 3 gün önce aldım bu laptopu. 2 gündür Warzone ve Modern Warfare MP'sinde, 1080p Low ayarlarda +100FPS rahat alıyorum. Hatta MP'de bazı maplerde rahat 120+ geçtim. Öncelikle 8 GB RAM konusuna takılmanızı istemiyorum. 2x4 kullanıyorum. Sorunum RAM'den değil, çünkü 2 gün boyunca canavar gibi açtı sağ olsun. Yani emin olun, 8 GB RAM için vazgeçecektim bu bilgisayardan ama gerçekten çok sistem kullandım 16 32 GB RAM'li fakat hissettirmedi hiçbir sıkıntı. Ama bugün girdiğimde ise FPS 20 30'a düşüyor sürekli. Camdan aşağı atmamam için tavsiyelerinizi bekliyorum.

i5 10300H.
RTX 2060 6 GB.
8 GB RAM.

8 ve 32 arasında hiç fark yok mu yani.

8 ve 32 arasında hiç fark yok mu yani.
Dost sence öyle mi demişim? Tabii ki fark var ben 8 gb ile çok sorun yaşayacağımı düşünmüştüm fakat 16gb ile oynadığım zamankinden dehşet vahşet bir fark yok. Ben sadece oyun hakkında konuşuyorum zaten ram konusunda.
Display Modu Fullscreene getirin ve Render Resolutionu 100 yapın
Şuan da öyle.

Refrest Rate 240 da deneyin V-Sync kapalı olsun
144hz Laptop monitörü. Vysncte kapalı bu arada işlemci ısınıyor baya 90 üstü oluyor acaba thermal throtting mi diye düşünüyorum ama konuyla ilgili bilgim yok ısınma var evet soğutucumda var tamam normal üstü ısınıyor ama yani 2 gün oynadım sonradan bilgisayarın kafası çalıştı da ''hmm bu oyun açıldığı zaman ben kısayım'' mı diyor kafam basmıyor 2 gün sorunsuz sıkıntısız masaüstü sistem gibi çalıştı laptop ama şimdi yumruklamalık.

Sadece wz için böyle bir problem varsa 2 gündür wzde son güncellemeden sonra herkeste bir FPS kaybı var. Ayrıca işlemcinin o kadar ısınması normal değil.

144hz Laptop monitörü. Vysncte kapalı bu arada işlemci ısınıyor baya 90 üstü oluyor acaba thermal throtting mi diye düşünüyorum ama konuyla ilgili bilgim yok ısınma var evet soğutucumda var tamam normal üstü ısınıyor ama yani 2 gün oynadım sonradan bilgisayarın kafası çalıştı da ''hmm bu oyun açıldığı zaman ben kısayım'' mı diyor kafam basmıyor 2 gün sorunsuz sıkıntısız masaüstü sistem gibi çalıştı laptop ama şimdi yumruklamalık.
Ekran kartı kullanımı ne kadar? Düşük ayarlar ile işlemciye yükleniyorsun, o sıcaklıklar ile throttling yaşıyor olabilirsin. Undervolt yapmayı deneyebilirsin.

Ekran kartı kullanımı ne kadar? Düşük ayarlar ile işlemciye yükleniyorsun, o sıcaklıklar ile throttling yaşıyor olabilirsin. Undervolt yapmayı deneyebilirsin.
Evet dediğin gibi low yaptığım için düşük. Sanırım bu sekmeden *Intelligent ile yapacağım. Umarım AI çok performans düşecek kadar indirmez voltajı.
ThrottleStop gibi uygulamalarla throttle ı durdursam ciddi problemler yaşar mıyım peki?

Dosya Ekleri

• 333.png
    333.png
    575,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Ayarları darboğaz olmayacak hale gelene kadar yükseltebilirsin. Böylece FPS değerin çok değişmeden işlemciye olan yükü de biraz azaltırsın.
ThrottleStop gibi uygulamalarla throttle ı durdursam ciddi problemler yaşar mıyım peki?
Hayır yaşamazsın. İntel laptop ile throttlestop kullanan çok kişi var. Sadece voltajı yavaş yavaş düşürüp stabil kalmasına dikkat et.

Yeni konular

Geri
Yukarı