RTX 2060 LoL düşük FPS

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
RTX 2060 kullanıyorum. Daha dün sabah 170-180 aşağı FPS görmezken bugün 140-150 FPS görüyorum LoL oyununda. Format attım yine aynı sorun devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Bir de 1400X900 kullanıyorum. 1080P'de 10 FPS alacağım herhalde.

@Sosruko Dediğiniz doğru olsa da konu sahibinin problemi bu değil. Sizin yazdığınız da çözüm değil. Şu sorunu okumadan cevap yazma işi gerçekten çok kötü görünüyor forumda.

@FalconPaw Son gelen 10.14 yamasından sonra genel bir sorun gibi görünüyor FPS dalgalanması. LoL'ün kendi forumlarında da yazılıp çizilmiş çokça. Sorun sizden değil, oyun-yama kaynaklı olabilir yani.

Tabii siz yine de MSI Afterburner, ASUS GPU Tweak gibi bir programla takip edin değerlerinizi. Eğer problem devam ederse, sadece ekran kartı olarak da düşünmeyin. İşlemci sıcaklıkları, değerlerine de bir göz atın.

LoL'de 41-42 derece oluyor maximum. İşlemci ise 50-55 derece. Kullanımları çok düşük. 30-35 civarı.
Ekran kartının sürücüsünün güncel oldup olmadığını kontrol eder misin güncellemesi gelmiş olabilir.
Format attım demiştim. Yani her şey en son sürüm.

Kendim RX 5700 XT Gaming X kullaniyorum ve en yüksek ayarlarda 200 FPS aliyordum fakat acikcasi bana herhangi bir yarari olmadigini bildigim icin LoL gibi bir oyunda 80 FPS'e sabitledim kaldi.

Sizin kendi tercihiniz ama arkadaş 140-150 FPS az geldiğini söylüyor.

Çözünürlülük yükselteniymişim çünkü monitörün 1440X900. Ultra'da oynuyorum.

Yeni monitör aldığınızda grafikleri yükselttiğinizde FPS düşüşü yaşamazsınız aksine FPS artışı olacaktır. Ekran kartı 2K oynatabilecek güçte bir ekran kartı.

5700 2080 gücünde bir kart.

75Hz hocam. Yarın 144Hz bir monitör alacağım.
Dostlarımın dediği gibi ekran kartı güncellemesini kontrol et dün benim ekran kartı güncellemem gelmişti sanada gelmiştir tahminimce. Tekrardan rica ediyorum oyun içindeyken MSİ AfterBurner değerlerinizi atınız.

5700 2080 Gücünde bir kart değil 5700XT bile 2070S gücünde :).

@Sosruko Dediğiniz doğru olsa da konu sahibinin problemi bu değil. Sizin yazdığınız da çözüm değil. Şu sorunu okumadan cevap yazma işi gerçekten çok kötü görünüyor forumda.

@FalconPaw Son gelen 10.14 yamasından sonra genel bir sorun gibi görünüyor FPS dalgalanması. LoL'ün kendi forumlarında da yazılıp çizilmiş çokça. Sorun sizden değil, oyun-yama kaynaklı olabilir yani.

Tabii siz yine de MSI Afterburner, Asus GPU Tweak gibi bir programla takip edin değerlerinizi. Eğer problem devam ederse, sadece ekran kartı olarak da düşünmeyin. İşlemci sıcaklıkları, değerlerine de bir göz atın.
@Asmarde kardesim yazmis oldugum cevabi bir cözüm olarak degerlendirmek icin yazmadim. Arkadasin vermis oldugu degerler arasinda cok büyük bir fark olmadigini gördügüm icin bu tür bir yorumda bulundum. Ayrica bir kartin vermis oldugu degeleri degelerirken icerisinde bir cok etmenin bulundugunu göz önüne alirsak, kendisininde yazmis oldugu sekilde sorun tespiti yapip bir cözüme ulasman bence imkansiz.
Sizin kendi tercihiniz ama arkadaş 140-150 FPS az geldiğini söylüyor.

Yeni monitör aldığınızda grafikleri yükselttiğinizde FPS düşüşü yaşamazsınız aksine FPS artışı olacaktır. Ekran kartı 2K oynatabilecek güçte bir ekran kartı.
@Emre Sabancı az gelip gelmemesi teknik olarak hic bir arti yada eksi yönde oyun deneyimini etkilemez!

Kullanımlar bunlar.
2B175C97-2F2C-468C-9E30-15E302F3B84F.jpeg

322 FPS? :D Hocam ekran kartının umrunda bile değil oyun. Çözünürlüğü daha yüksek bir monitör alınız.

Sorum şu eskiden daha yüksek FPS alıyordum. Problemim bu. Oyun başlangıcında vadide 550 aramda 600 oluyor normal bu. TF'de 150 oluyor. Başka oyunda denemedim daha. En son virüslü olduğunu düşündüğüm bir dosya indirmiştim. Sonra baştan format attım. Kaspersky indirip taratmamı önerir misiniz?

Sorum şu eskiden daha yüksek FPS alıyordum. Problemim bu. Oyun başlangıcında vadide 550 aramda 600 oluyor normal bu. TF'de 150 oluyor. Başka oyunda denemedim daha. En son virüslü olduğunu düşündüğüm bir dosya indirmiştim. Sonra baştan format attım. Kaspersky indirip taratmamı önerir misiniz?
Kardes senin derdin bence cok baska adam akilli bir tarat pc ni. Sene 2020 oldu artik vazgecin su sacma sapan yerlerden korsan ürün yada oyun indirmekten.

Format attıktan sonra tekrardan virüslü bir dosya indirmediyseniz gerek yok. Fakat yinede bilgisayarınızda güvenilir bir AV olması tavsiyemdir. 500-600 Fps'de biraz insanın içini hoş eder onun dışında size bir artısı olmaz o yüzden çok takılmayınız oyun çokta güçlü olmadığı için oluyor.

Geri
Yukarı