RTX 2060 mavi ekran sorunu

pierobameyang

Decapat
Merhaba dostlar. Ben sistemimde NVIDIA RTX 2060 ekran kartı kullanıyorum. Fakat sürekli mavi ekran sorunu yaşıyorum ve bilgisayarımda donmalar mevcut. Genellikle Rust oynarken bu sorunu yaşıyorum. Oyunu oynarken 5 dakika veya 10 dakika içinde kesinlikle mavi ekran veriyor bilgisayarım. Bunun dışında da normal internette gezinirken de mavi ekran ve donma sorunu yaşıyorum daha az sıklıkla olmasına rağmen. Bilgisayarıma format attım ve BIOS güncelledim fakat değişen hiçbir şey olmadı. Var mıdır bir çözümü yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba dostlar. Ben sistemimde NVIDIA RTX 2060 ekran kartı kullanıyorum. Fakat sürekli mavi ekran sorunu yaşıyorum ve bilgisayarımda donmalar mevcut. Genellikle Rust oynarken bu sorunu yaşıyorum. Oyunu oynarken 5 dakika veya 10 dakika içinde kesinlikle mavi ekran veriyor bilgisayarım. Bunun dışında da normal internette gezinirken de mavi ekran ve donma sorunu yaşıyorum daha az sıklıkla olmasına rağmen. Bilgisayarıma format attım ve BIOS güncelledim fakat değişen hiçbir şey olmadı. Var mıdır bir çözümü yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhabalar aynı şekilde ben de RTX 2060 kullanıcısıyım fakat ben öyle bir sorunla karşılaşmadım hiç. Sistem bileşenleriniz nedir tam olarak?

Hocam bugün içinde hiç vermedi mavi ekran yine de oluşturup atayım mı? Ben çok anlamam bu işlerden ondan ötürü soruyorum.

Merhabalar aynı şekilde ben de RTX 2060 kullanıcısıyım fakat ben öyle bir sorunla karşılaşmadım hiç. Sistem bileşenleriniz nedir tam olarak?

• Ekran kartı: ASUS GeForce Dual RTX 2060 OC Edition 6 GB 192Bit GDDR6 DX12.
  • Anakart: ASUS Prime Z390M-PLUS Intel Z390 9th gen Intel soket 1151 DDR4 4266MHz(O.C.)
  • İşlemci: Intel Core i5 9600K soket 1151 3.7GHz 9MB önbellek 6 çekirdek 14nm.
  • RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z RGB LED DDR4 3200MHz CL16 Dual kit.
  • Merhaba, ben sürekli karşılaşıyorum bu sorunla. İtopya'dan toplamıştım ve geçen gün bozuk ekran kartı gönderdiklerine dair bir haber gördüm. Bundan dolayı danışmak istedim.

• Ekran kartı: ASUS GeForce Dual RTX 2060 OC Edition 6 GB 192Bit GDDR6 DX12.
  • Anakart: ASUS Prime Z390M-PLUS Intel Z390 9th gen Intel soket 1151 DDR4 4266MHz(O.C.)
  • İşlemci: Intel Core i5 9600K soket 1151 3.7GHz 9MB önbellek 6 çekirdek 14nm.
  • RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z RGB LED DDR4 3200MHz CL16 Dual kit.
  • Merhaba, ben sürekli karşılaşıyorum bu sorunla. İtopya'dan toplamıştım ve geçen gün bozuk ekran kartı gönderdiklerine dair bir haber gördüm. Bundan dolayı danışmak istedim.
Ekran kartından kaynaklanıcak bir hata olduğunu düşünmüyorum. Ram tercihlerimizde aynı bu arada. Ben oyunlarda drop yediğimde ram hatası almıştım ama mavi ekran olmamıştıç. Bence de minidump dosyalarından sanırım sorunu bulabiliriz.

Bugüne kadarki tüm minidump dosyalarını paylaş.

Buyurun hocam.
Ekran kartından kaynaklanıcak bir hata olduğunu düşünmüyorum. RAM tercihlerimizde aynı bu arada. Ben oyunlarda drop yediğimde RAM hatası almıştım ama mavi ekran olmamıştıç. Bence de minidump dosyalarından sanırım sorunu bulabiliriz.

Paylaştım hocam minidump dosyalarımı bakabilirsiniz.
@Trieetz @Bora Dere @MisakiTaro hocam araştırdığım kadarıyla siz biliyorsunuz bu işleri yardımcı olursanız sevinirim :)
Arkadaşlar yardım edebilecek birileri var mı zahmet olmazsa çok sıkıntı yaşıyorum da.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı