RTX 2060 mı RX 6600 mü?

Kozmos

Hectopat
Hangi kartı almamı tavsiye edersiniz? RX, XT olmayan kart bu arada. Önceden NVIDIA dışında ekran kartı kullanmadım. Ayrıca AMD ryzen 5 3600 mü alayım yoksa Intel i5 11400f mi? AMD biraz pahalı bana göre ama sağlam bir şey kurmak istiyorum. Bu işlemci bu kartlar için yeterli olur mu?

6600 daha iyi, RT AMD kartlarda da açılıyor sanırım ama ben deniz TLP açamadım 6600 XT ile. :)

Sürücü sorunu yok denecek kadar az bu arada.

6600, 2060'a kıyasla çok daha iyi bir ekran kartı. Diğer sorunuza gelecek olursak da 11400F oyun performansı olarak 5600X ile başa baş bir işlemci, yani 11400F 3600'den bir hayli güçlü.

XT olmayan da daha iyi mi yani? Bu arada işlemci için ne önerirsiniz? Konuda yazdıklarım sıkıntısız, darboğaz yapmadan çalıştırır mı?

Yok 6600 XT 6600'den daha iyi.

6600 ile darboğaz yapmazlar, 11400F daha iyi olur. Saf performansı 3600'den daha iyi.

Ben Nvidia fanboyuyum ama boşuna değil. Warzone oynuyorum ve oyunu filtresiz oynamak tam bir ızdıraptır. İşte burada Nvidia Freestyle devreye giriyor. Renk ve keskinlik ayarlarıyla oynayıp oyunu cam gibi yapıyorum. Benzer oyunlar oynuyorsan özellikle de BR tarzı Nvidia yazılımsal olarak çok iyi. Amd'de var mı bilmem ama bir de Digital Vibrance özelliği var Nvidia Denetim masasının, onu fullemeden de hiçbir oyunu oynayamıyorum. Driver desen GeForce Experience sağolsun tek tıkla driverin yüklü. Çoğu oyunda oyun içinde olmayan ayarlara müdahale edebilmeni de sağlıyor GeForce Experience.

RX590 kullanan bir arkadaşım da var, sürekli driver kurup duruyor. Her hafta masaüstüne sağ tıkladığında AMD Catalyst midir nedir o çıkmıyormuş yani driver devre dışı kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı