RTX 2060 mobile boşta çok fazla VRAM kullanıyor

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle, yaklaşık olarak 1 hafta önce çok fazla VRAM kullanımından dolayı konu açmıştım, DDU ile sürücü kaldırıp geri kurmam önerilmişti ama pek işe yaramamıştı. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra temiz kurulum yaptım ama temiz kuruluma rağmen Hâlâ ekran kartım boşta 5 GB'a yakın VRAM kullanıyor ve artık oyun bile oynayamıyorum. Şimdiden teşekkürler.
Özellikler:
RTX 2060 mobile
i7 10750H
16 GB 2933MHz RAM

Görev yöneticisinde GPU'yu kullanan programları gösterir misin? Performans kısmından.
GPU kullanımı için Görev yöneticisinde sıralama yok, ayrıca zaten gpu %1-%2'yi geçmiyor.

Mining virüsü kaynaklı olabilir mi?
Sanmıyorum, temiz kurulumdan sonra da aynı şeyleri yaşadım ve kaç kez bilgisayarımı taradım. Ayrıca mining yaparken %100'e yakın ekran kartı kullanılıyor ama 5 GB VRAM kullanılırken %2-%3'ü geçmiyor.

GPU kullanımı için Görev yöneticisinde sıralama yok, ayrıca zaten gpu %1-%2'yi geçmiyor.

Sanmıyorum, temiz kurulumdan sonra da aynı şeyleri yaşadım ve kaç kez bilgisayarımı taradım. Ayrıca mining yaparken %100'e yakın ekran kartı kullanılıyor ama 5 GB VRAM kullanılırken %2-%3'ü geçmiyor.
Kardeş işlemler kısmında var.

Kardeş işlemler kısmında var.
1623789103869.png

GPU yok, güç tüketimi için var.
Uhm... sanırım kullandığım tarayıcıdan dolayı bir sıkıntı var. Brave'i kapatınca VRAM kullanımı 0.3 GB'a kadar iniyor ve geri açınca geri yükselmeye başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı