RTX 2060 Model Tavsiyesi

BarneY

Hectopat
Daha fazla  
Bir dahaki ayın başında ekran kartı yükseltmesi yapacağım. (Şu an RX 570 mevcut.) RTX 2060 kartını almayı düşünüyorum ama ucuz yollu modellere bakmak durumundayım. RX 5600XT'yi de düşünüyorum aslında ama RTX 2060 daha çok cezbetti. Eğer uygun fiyata güzel bir RX 5600XT varsa onu da düşünebilirim. Max. 3800TL'ye önerebileceğiniz 2060 var mıdır?

5600XT olarak da şu olabilir:

Zotac RTX 2060 modelini almak daha mantıklı ve cazip geldi fiyatından dolayı. Ki aralarında pek fazla FPS farkı da olmuyor baktığım gördüğüm incelemelerde.

1080P 165 HZ’ de oynamak için alacağım kartı. COD Warzone ve Valorant için işimi fazlasıyla görür diye düşünüyorum sizce?

Zotac RTX 2060 modelini almak daha mantıklı ve cazip geldi fiyatından dolayı. Ki aralarında pek fazla FPS farkı da olmuyor baktığım gördüğüm incelemelerde.

1080P 165 Hz’ de oynamak için alacağım kartı. CoD Warzone ve Valorant için işimi fazlasıyla görür diye düşünüyorum sizce?

Her türlü işinizi görür. FPS olarak Valorant'da yüksek ayarlarda 200 FPS üzerine çıkıyor, CoD Warzone'da ise ortalama 100 FPS civarında geziyor.

En ucuz RTX 2060 şu an bunu bulabildim. Görünüşü yukarıdakilerden daha güzel.
Inno markasına dair fazla bilgim yok. Üzer mi acaba ?
Her türlü işinizi görür. FPS olarak Valorant'da yüksek ayarlarda 200 FPS üzerine çıkıyor, CoD Warzone'da ise ortalama 100 FPS civarında geziyor.
Yüksek ayar oynayan biri değilim genelde düşük-orta ayara alıp detayları azaltıyorum. Bu sayede daha da yüksek FPS almam muhtemel sanırım.
Bir de 165 HZ monitör almayı düşünüyorum. 240 HZ'in fazla gerekli olmadığı kanısına vardım. Sizce mantıklı bir karar mı ?
Almayı düşündüğüm parçalar bunlar.

Dosya Ekleri

• ssss.png
    ssss.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 25
INNO markasına dair fazla bilgim yok. Üzer mi acaba?

Yüksek ayar oynayan biri değilim genelde düşük-orta ayara alıp detayları azaltıyorum. Bu sayede daha da yüksek FPS almam muhtemel sanırım.
Bir de 165 Hz monitör almayı düşünüyorum. 240 Hz'in fazla gerekli olmadığı kanısına vardım. Sizce mantıklı bir karar mı?

Kendim birebir farkı denemedim lakin forumda birçok arkadaş 240Hz'e çok gerek olmadığını düşünüyor eğer esporcu değilseniz.

INNO markasına dair fazla bilgim yok. Üzer mi acaba?

Bir de 165 Hz monitör almayı düşünüyorum. 240 Hz'in fazla gerekli olmadığı kanısına vardım. Sizce mantıklı bir karar mı?

Hocam aslında 144 Hz bile yeterli gelecektir. Ben de 60 Hz 5 ms monitörden geçiş yapmıştım. Bana şu anda fazlasıyla yetiyor. Yine de tercih sizin tabii ki. Çok yüksek FPS alabilmek için bence ayarlardan kısmayın. Güçlü bir kart sonuçta, sonuna kadar kullanıp hakkını vermek lazım.

Hocam aslında 144 Hz bile yeterli gelecektir. Ben de 60 Hz 5 ms monitörden geçiş yapmıştım. Bana şu anda fazlasıyla yetiyor. Yine de tercih sizin tabii ki. Çok yüksek FPS alabilmek için bence ayarlardan kısmayın. Güçlü bir kart sonuçta, sonuna kadar kullanıp hakkını vermek lazım.

Ayarlardan kısmamın sebebi oyun esnasında gözüme çarpacak detayları azaltmak hocam. Çok fazla detay olunca odaklanamıyorum oyuna :(
Tekrar yazma sebebi duydum model hakkında. Zotac Gaming RTX 2060 modelinin soğutması, performansı hakkında bilgi edinemedim pek. Yardımcı olabilir misiniz ?

Geri
Yukarı