RTX 2060 nasıldır?

Arkadaşlar tabii ki RX 6600 daha F/P ama yayın konusunda RTX 2060 daha iyi olmaz mı sanki? Şahsen ben yayıncı olsam RTX tercih ederdim ama oyun oynayacaksam 6600 alırdım.
Bu modelde ısınma sorunu var. Kasa da mesh değilse UV kapıları sonuna kadar açılıyor. 2060 tamam derim ama bu modelde düşünürüm.

Ne gibi mesela? FSR teknolojisi yaygınlaşıyor zaten ucu açık konuşma.
FSR hiç bir zaman DLSS kadar olamaz, neden mi? çünkü DLSS donanımsal bir teknoloji yani direkt olarak çekirdeğin içinde var, bu da her açıdan performans ve kalite demek. FSR teknolojisi ise yazılımsal bir teknoloji, açık kaynak kodlu olması sebebiyle NVIDIA kartlar da bile kullanılabiliyor :D FSR kötü değil demiyorum tabii ki DLSS için bir alternatif ve gayette iş görüyor, ama daha çok yolu var.

FSR hiç bir zaman DLSS kadar olamaz, neden mi? çünkü DLSS donanımsal bir teknoloji yani direkt olarak çekirdeğin içinde var, bu da her açıdan performans ve kalite demek. FSR teknolojisi ise yazılımsal bir teknoloji, açık kaynak kodlu olması sebebiyle NVIDIA kartlar da bile kullanılabiliyor :D FSR kötü değil demiyorum tabii ki DLSS için bir alternatif ve gayette iş görüyor, ama daha çok yolu var.
Evet doğru diyorsun zaten sonraki yorumumda dediğim gibi totalde NVIDIA AMD'den çok daha iyidir ama söz konusu Gigabyte 2060 olduğu için 6600 alması gerektiğini, FSR'nin yaygınlaşmasının da bunun bir artı olduğunu belirttim. Yoksa AMD benim babamın oğlu değil hangisi ne koşullarda iyiyse ona gidilir.

Neredeyse aynılar dediğin bir tek Cyberpunk onun dışındakilermin ortalama 25 FPS fark var ve üstelik kalkıp fırın gibi çalışan Gigabyte 2060'ı al diyorsun.

Gigabyte 2060 al mı dedim dostum. AMD istemiyorsan al dedim, kimseyi hor görmenin lüzumu yok.

Neredeyse aynılar dediğin bir tek Cyberpunk onun dışındakilermin ortalama 25 FPS fark var ve üstelik kalkıp fırın gibi çalışan Gigabyte 2060'ı al diyorsun.

Ortalama 25 FPS farkı yok, keşke izleseydin videoyu 1-2 oyun dışında 10-25 FPS farkı var hatta 10-25'den ziyade 3-4.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çoğu karede neredeyse aynılar, 15-20 FPS kaybı var. AMD istemiyorsa gayet de alınır.

Neredeyse aynılar mı? Hocam şaka mı yapıyorsunuz? RX 6600, Days Gone'da 35 FPS civarı, Forza Horizon 4'te 40 FPS civarı, Hitman 3'te 30 FPS civarı, Mafia D. E'de de 20 FPS civarı fark atıyor. Diğer oyunlarda da en az +10 FPS daha önde. Bunlar azımsanacak rakamlar değiller, insanlar 10-15 FPS daha fazla alabilmek için bir üst karta geçiyor, RX 6600, RTX 2060'dan en az 2-3 seviye daha yüksek bir kart. RX 6600 ile RTX 2060'ı kıyaslayamazsınız, ikisi denk kartlar değildir. RX 6600 ile 2060 Super veya RTX 3060'ı kıyaslayabilirsiniz, rakipleri bunlardır. RTX 2060 değildir. Kısacası RX 6600, RTX 2060'ın içinden geçen bir kart. RTX 2060'ın daha eski ve daha güçsüz bir kart olduğunu göz önünde bulundurursak RX 6600 alınması çok daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı