RTX 2060 ne kadar götürür?

Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar, şu anda Ryzen 5 2600X ve RTX2060 donanımına sahibim. 2022 sonbaharında 4000 serisinin çıkacağını duyudum. RTX 2060 daha ne kadar gider? Önceden bilmek istiyorum ki para biriktimeye başlayayım. Malum, bir ekran kartının fiyatı artık eskiden iyi segment bir bilgisayar alınan fiyattan bile fazla durumda.

Arkadaşlar selamlar, şu anda Ryzen 5 2600X ve RTX2060 donanımına sahibim. 2022 sonbaharında 4000 serisinin çıkacağını duyudum. RTX 2060 daha ne kadar gider? Önceden bilmek istiyorum ki para biriktimeye başlayayım. Malum, bir ekran kartının fiyatı artık eskiden iyi segment bir bilgisayar alınan fiyattan bile fazla durumda.

2-3 yıl Max 4 bana göre.

Maşallah NVIDIA çok hızlı.

2017 de çıkmış 1070 Ti bile taş gibi iken rtx 2060 götürür seni kendimce , her ekran kartı çıktıkça model yükseltmek için uğraşırsak vay haline yetişemezsin bu teknolojiye.
Ne zaman şuan ki 1050 ti gibi low a kadar oynatmaya düşer o kıvama gelir o zaman yükseltmek daha iyi zaten o zamana kadar 10 kere de para biriktirmiş olursun bu sefer hem ekran kartı hem de işlemci falan değiştirmelik para birikmiş olur.
Belki elinde olan kartı iyi bir fiyata satamazsın ama o zamana kadar ekmeğini yersin o kartın ve sömürmüş gibi oluyorsun aynı şekilde işlemci içinde geçerli.

Oyunlar sadece en üst kart için çıkartılırsa iyi satış yapamazlar. Dolayısıyla AAA oyunlar, orta segment kartların da oynatabileceği şekilde çıkartılıyor. RTX 2060'ı en azından 5 yıl daha kullanırsın.

Ayrıca stream servisleri de gelişiyor, bunu gözardı etmemek lazım. 5 yıla kim bilir ne seviyelere gelir.

2K için yeterli bir kart değil. Ama 1080P oyunculuk için şimdilik yeterli. Bazı oyunlar ayar kıstırmaya başlar. Çok kötü optimize ediyorlar çünkü (WD Legion, Cyberpunk, AC:Valhalla vs.). Oynadığınız oyun türlerine de bağlı. DLSS teknolojisinin olması nimet diyebiliriz. 2022'ye kadar rahat götürür. Ama ondan sonrası için sıkıntıya sokmaya başlar. Basit grafikli oyunlar oynuyorsanız daha ekmeğini yersiniz.

@GlowZone 1070Ti ile 2060 aynı performansı veriyor zaten. 1000 serisi çok güçlü olarak piyasaya sürüldü. O yüzden 2000 serisini fazla geliştirmediler. 1070Ti=2060, 1080=2070, 1080Ti=2080, bu kartlar birbirinin dengi. Demek istediğim 1000 ve 2000 serisi aynı kartların modeli değişik olanlarıydı. Bu yüzden 1000 serisi hala taş gibi diyebiliyoruz. 2000 serisi kartlar çok gereksizdi. Almaya değecek tek kart 2080Ti'dı. Kendileri de farkına vardığı için "S" modelleri çıkardı. Ama aradaki dengeyi bozan DLSS teknolojisi oldu. Git gide oyunlarda varlığını göstermeye başlıyor. O yüzden RTX kartların ömürleri daha uzun olacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı