RTX 2060 "No Signal" ve "No Cable" Hatası

Emre Aydemirr

Hectopat
Merhabalar herkese. Yeni bir bilgisayar topladım.

• MSI RTX 2060 Ventus
  • AMD Ryzen 2600
  • Asus B40M Plus l
  • Corsair Vengance 3000Hhz
  • Fsp Hexa 500
  • Samsung 970 Evo Plus
  • Acer 144Hz 1ms monitör.

Şimdi ben ekran kartından monitöre DP kablosu, anakarttan monitöre de HDMI kablosu çektim. PC'yi açınca kasa çalışıyor fakat "No Signal" hatası alıyorum monitörde. Ekran kartının monitörle olan bağlantısını çıkarınca "No Cable" anakart ile monitör arasındaki bağlantıyı çıkarınca "No Signal" alıyorum tekrar. HDMI kablosunu daha demin yeni satın aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına takılı olması gereken Güç kablolarını kontrol eder misin. Eğer hazır aldıysan yanlış takılmış veya sen topladıysan yanlış takmış olabilirsin PCI soketine bir bak tekrar kontrol et dene. Sistem boot ediyor mu yoksa kapanıyor mu direkt onu da söylersen biraz daha detaylı yardımcı olabilirim. çok yakın bir sistemimiz var benim sadece işlemcim 2600x ve Asus 2060'ım farklı istediğin bir şeyi deneyebilirim.

Ekran kartına takılı olması gereken Güç kablolarını kontrol eder misin. Eğer hazır aldıysan yanlış takılmış veya sen topladıysan yanlış takmış olabilirsin PCI soketine bir bak tekrar kontrol et dene. Sistem boot ediyor mu yoksa kapanıyor mu direkt onu da söylersen biraz daha detaylı yardımcı olabilirim. çok yakın bir sistemimiz var benim sadece işlemcim 2600x ve Asus 2060'ım farklı istediğin bir şeyi deneyebilirim.
Cevabın için teşekkürler.Ben eski kafa ile hem anakarttan hem ekran kartından kablo çekmişim monitöre halbuki sadece ekran kartından çekmek yeterliymis.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı