RTX 2060 OC ve 3500X darboğaz yapıyor

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 gün önce Sinerji'den aldığım hazır bilgisayar geldi. Far Cry 5, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, PUBG ve Assassin's Creed Odyssey oyunlarında test ettim. Özellikle AC Odyssey oyununda işlemci kullanımım %100-96 civarlarında takılırken oyun ayarlarım Ultra'da olmasına rağmen GPU kullanımım %60-70 civarlardaydı ve ara ara drop yiyordum. Sizce ne yapılabilir?

Sistem:
  • Ryzen 5 3500X,
  • ASUS TUF Gaming B450M PLUS-ıı,
  • 16 GB 3000MHz RAM (D.O.C.p modu açık, RAM'ler 3000'de çalışıyor.)
  • ASUS RTX2060 Dual OC EVO,
  • Kingston 2200/1700 M.2 SSD.
Ek olarak, sebebini bilmiyorum ama sistemde sistemi yoracak program açık olmasa bile işlemcim 4 GHz civarında çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz değil dostum, Ubisoft oyunlarının leş optimizasyonundan kaynaklı, aynı sorun aynı işlemci ile Odyssey'de bende de vardı işlemci %100 e dayanıyor bazı yerlerde, oyun tam bir işlemci katili. Hiçbir AAA oyunda yaşamadım ama Odyssey'de işlemci kullanımı sürekli %100 e dayanıyordu GPU kullanımı sürekli değişiyordu.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 gün önce Sinerji'den aldığım hazır bilgisayar geldi. Far Cry 5, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, PUBG ve Assassin's Creed Odyssey oyunlarında test ettim. Özellikle AC Odyssey oyununda işlemci kullanımım %100-96 civarlarında takılırken oyun ayarlarım Ultra'da olmasına rağmen GPU kullanımım %60-70 civarlardaydı ve ara ara drop yiyordum. Sizce ne yapılabilir?

Sistem:
  • Ryzen 5 3500X,
  • ASUS TUF Gaming B450M PLUS-ıı,
  • 16 GB 3000MHz RAM (D.O.C.p modu açık, RAM'ler 3000'de çalışıyor.)
  • ASUS RTX2060 Dual OC EVO,
  • Kingston 2200/1700 M.2 SSD.
Ek olarak, sebebini bilmiyorum ama sistemde sistemi yoracak program açık olmasa bile işlemcim 4 GHz civarında çalışıyor.
Ne kadar almıştın bende böyle bir sistem düşünüyorum.Konu ile alakasız kusura bakma.

Geri
Yukarı