RTX 2060 OC ve 3500X darboğaz yapıyor

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 gün önce Sinerji'den aldığım hazır bilgisayar geldi. Far Cry 5, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, PUBG ve Assassin's Creed Odyssey oyunlarında test ettim. Özellikle AC Odyssey oyununda işlemci kullanımım %100-96 civarlarında takılırken oyun ayarlarım Ultra'da olmasına rağmen GPU kullanımım %60-70 civarlardaydı ve ara ara drop yiyordum. Sizce ne yapılabilir?

Sistem:
  • Ryzen 5 3500X,
  • ASUS TUF Gaming B450M PLUS-ıı,
  • 16 GB 3000MHz RAM (D.O.C.p modu açık, RAM'ler 3000'de çalışıyor.)
  • ASUS RTX2060 Dual OC EVO,
  • Kingston 2200/1700 M.2 SSD.
Ek olarak, sebebini bilmiyorum ama sistemde sistemi yoracak program açık olmasa bile işlemcim 4 GHz civarında çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz değil dostum, Ubisoft oyunlarının leş optimizasyonundan kaynaklı, aynı sorun aynı işlemci ile Odyssey'de bende de vardı işlemci %100 e dayanıyor bazı yerlerde, oyun tam bir işlemci katili. Hiçbir AAA oyunda yaşamadım ama Odyssey'de işlemci kullanımı sürekli %100 e dayanıyordu GPU kullanımı sürekli değişiyordu.

Ne kadar almıştın bende böyle bir sistem düşünüyorum.Konu ile alakasız kusura bakma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…