RTX 2060 Overclock Sonrası Cızırtı Problemi

RenMa

Decapat
Arkadaşlar ekran kartım RTX2060. İnternetten kendi GPU'ma göre olan overclock ayarlarını buldum, yaptım ama saniyesinde vazgeçtim eski ayarlara çektim. Bilgisayardan kısık cızırtılı ses gelmeye başladı ama sadece oyunlara girince olmaya başladı. GPU fanlarını elimle durdurdum ses gitmedi. İşlemcide aynı şekil ama ne yaparsam o ses gitmedi lütfen yardım edin. En ufak seste olsa sinirim bozuluyor.

Hocam GPU'ya daha fazla güç gönderdiği için daha fazla ısınan PSU'dan kaynaklı ses. PSU fanı daha hızlı döndüğü için size cızırtı gibi geliyor bu ses. Ama bir sıkıntı yok rahat olun.

Hocam cidden çok korktum karta zarar vermişimdir diye. Umarım bi aksilik olmaz. Peki bu sesi engellemenin bir yolu varmıdır?
Maalesef engellemek mümkün değil ki bu bir sorun da değil. Her PSU fanı yüksek hızda döndüğünde bu tarz sesler çıkarır. Coil Whine sorunu olsaydı OC öncesinde oyunlara girdiğinizde de olurdu aynı ses. Daha önce kullandığım PSU'da Coil Whine sorunu vardı.

Maalesef engellemek mümkün değil ki bu bir sorun da değil. Her PSU fanı yüksek hızda döndüğünde bu tarz sesler çıkarır. Coil Whine sorunu olsaydı OC öncesinde oyunlara girdiğinizde de olurdu aynı ses. Daha önce kullandığım PSU'da Coil Whine
Maalesef engellemek mümkün değil ki bu bir sorun da değil. Her PSU fanı yüksek hızda döndüğünde bu tarz sesler çıkarır. Coil Whine sorunu olsaydı OC öncesinde oyunlara girdiğinizde de olurdu aynı ses. Daha önce kullandığım PSU'da Coil Whine sorunu vardı.
Hocam ses sanki ekran kartından geliyor gibi bi türlü anlamadım. Eğer ekran kartındaysa, garantiye göndersem değişim çıkarmazlarmı çünkü birçok kişi CW sorunundan dolayı değiştirmiş. Tabi PSU ise sorun PSU değişmek lazımda bi türlü anlamış değilim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı