RTX 2060 oyun başladığı anlık fandan ses çıkıyıor

serran

Picopat
Daha fazla  
Kasamın camına yaklaştırdım sesi duyabilelim diye, oyun başlıyor ekran da görüyorsunuz kulağınız da seste olursa duyucaksınız, eskiden böyle bir problem hiç yoktu fakat bu 1 haftadır diyebilirim ki sadece bu oyunda böyle oyun başladığın anda tek çıkartıyor. Arada da oyunda nadir yapıyor. Sebebi nedir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Böyle şeylerden anlamam ama ya oyun çok güçlü geliyor ya da fan hızlı çalışıyor ama ben GTA 5 açtığımda işlemci fanı böyle ses cıkartıyor.
hocam anlık fan hızlanıyor hızlandığı içinde fandan ses geliyor 1-2 saniye sonra geri sessize düşüyor,o ani çıkışı eskiden yapmıyordu yeni başladı anlamadım gitti rahatsız edici

Az konulara baktım bunla ilgili
Toz ve termal macun bakımlarını yap. Elektrik motoru aniden hızlanır bunda garip bir şey yok atmosferik mi ki devri alarak hızlansın? BIOS'tan baktığın fan değerleri ise sistemin boşta olduğu zaman ki fan değerlerini gösterir Windows üzerinden sıcaklık ve fan değerlerini takip et.
Sorunu buldum Asus GPU Tweak kullanarak 2 gündür GPU fan değerlerini kontrol ediyorum ve çok gereksiz yere sıcaklık 30-40 arasındayken bile GPU fan 4000 RPM değerlerini örüyor sonra hemen geri düşüyor. Ve ani bir ses çıkışı ve inişi oluyor.
Yazdım şeyler başka konulardan alıntı.

Ekran kartının sıcaklık derecesi yükseldiği için fanlar bir anda yüksek hızda çalışmaya başlıyor olabilir. MSI Afterburner programından ekran kartı fanlarının hangi aralıklarla yüzde kaç hızda çalışacağını düzenleyebilirsin. İnternette "afterburner custom fan curve" şeklinde araştırabilirsin. Umarım sorun sadece bundan kaynaklanıyordur.

Az konulara baktım bunla ilgili
Toz ve termal macun bakımlarını yap. Elektrik motoru aniden hızlanır bunda garip bir şey yok atmosferik mi ki devri alarak hızlansın? BIOS'tan baktığın fan değerleri ise sistemin boşta olduğu zaman ki fan değerlerini gösterir Windows üzerinden sıcaklık ve fan değerlerini takip et.
Sorunu buldum Asus GPU Tweak kullanarak 2 gündür GPU fan değerlerini kontrol ediyorum ve çok gereksiz yere sıcaklık 30-40 arasındayken bile GPU fan 4000 RPM değerlerini örüyor sonra hemen geri düşüyor. Ve ani bir ses çıkışı ve inişi oluyor.
Yazdım şeyler başka konulardan alıntı.
Toz konusunu sanmıyorum termal macunda yani pc alalı 1 ay oldu bitmemiştir sanmıyorum.

Geri
Yukarı