RTX 2060 oyun içi sıcaklık değerleri normal mi?

k4moncik

Hectopat
Merhabalar, Gigabyte RTX 2060'a sahibim PUBG oynamak isteyip yükledim ve sıcaklık değerleri böyle ne yapmalıyım? Kasam; Thermaltake h330. Valorant'ta 52-53 dereceydi.

Dosya Ekleri

• 1648585292251.png
    1648585292251.png
    47,2 KB · Görüntüleme: 78
Hocam aynı durum başıma geldi, 80 dereceleri görmüştüm. Ekran kartının tek fanına kablolardan birisi takılmıştı. Siz de fanların düzgün döndüğünden emin olun, kasa içerisine bir göz atmanızı öneririm.

Windforce 2060 zaten ısınan bir kart, üstüne H330 kasa yaramaz o karta.

Windforce 2060 için normal, genel bağlamda benim tavsiye ettiğimin üstünde. 77 derece maksimumdur benim önerim.

Windforce 2060 zaten ısınan bir kart, üstüne H330 kasa yaramaz o karta.

Windforce 2060 için normal, genel bağlamda benim tavsiye ettiğimin üstünde. 77 derece maksimumdur benim önerim.

Hocam karta zarar gelir mi? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

Hocam aynı durum başıma geldi, 80 dereceleri görmüştüm. Ekran kartının tek fanına kablolardan birisi takılmıştı. Siz de fanların düzgün döndüğünden emin olun, kasa içerisine bir göz atmanızı öneririm.

Baktım sıkıntı yok.

MSI Afterburner ile fan kontrolünü %100 yapıp deneyin bir isterseniz. Fanlar düşük devirde dönüyor olabilir. Biraz fazla geldi bana.

Ne yapabilirim? Undervolt yazmışlar ama karta nasıl undervolt yapacağımı bilmiyorum :(

MSI Afterburner üzerinden yapılabilir, ufak ufak 10mV kadar düşüre düşüre bulursunuz.Veya Power limiti 95-90'a falan indirin, MHz'yi de düşürür ama serin olur.

Belki ekstra hava takviyeci bir fan da montajlayabilirsiniz kasaya, size kalmış 3 seçeneğiniz var.

Geri
Yukarı