RTX 2060 oyunlarda düşük FPS veriyor

The Appropriate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşımın Core i7 4770, ASUS STRIX RTX 2060, 12 GB DDR3 1333 MHz ve 700W Zalman 80+ bileşenlerinden oluşan bir sistemi var. Sistemi bu şekilde olmasına rağmen escape from tarkov ve Valorant oyunlarında beklenenden düşük FPS (70 gibi) değerler alıyor. Çoğu basit yöntem denendi (sürücüyü silip temiz kurulum yapmak, ayarları değiştirmek gibi) (onun arkadaşında GTX 1060 bazlı eski bir sistemi olmasına rağmen 100 FPS alıyor) ancak Metro Exodus gibi sistemi ağlatacak oyunlarda Ultra detaylarda 100 gibi ciddi rakamlar alınıyor. Daha iyi değerler alınabilmesi için neler yapabiliriz? Şahsi olarak RAM frekansının etkilediği düşüncesindeyim, fakat fikirlerinizi de almak isterim? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci ve RAM ile birlikte darboğaz yapmış olabilir.
Netteki videolara baktığımda aşırı bir darboğaz olmadığını gördüm. Benim görüşüm belleklerin frekansından yana olduğu. Ayrıca Tarkov dediğimiz oyun da gereksinim bakımından çok yüksek bir oyun değil, fazlaca yetiyor hocam.

Merhabalar. Arkadaşımın Core i7 4770, ASUS STRIX RTX 2060, 12 GB DDR3 1333 MHz ve 700W Zalman 80+ bileşenlerinden oluşan bir sistemi var. Sistemi bu şekilde olmasına rağmen escape from tarkov ve Valorant oyunlarında beklenenden düşük FPS (70 gibi) değerler alıyor. Çoğu basit yöntem denendi (sürücüyü silip temiz kurulum yapmak, ayarları değiştirmek gibi) (onun arkadaşında GTX 1060 bazlı eski bir sistemi olmasına rağmen 100 FPS alıyor) ancak Metro Exodus gibi sistemi ağlatacak oyunlarda Ultra detaylarda 100 gibi ciddi rakamlar alınıyor. Daha iyi değerler alınabilmesi için neler yapabiliriz? Şahsi olarak RAM frekansının etkilediği düşüncesindeyim, fakat fikirlerinizi de almak isterim? Şimdiden teşekkür ederim.

Sen git 2060 al DDR 3 RAM kullan.

Netteki videolara baktığımda aşırı bir darboğaz olmadığını gördüm. Benim görüşüm belleklerin frekansından yana olduğu. Ayrıca Tarkov dediğimiz oyun da gereksinim bakımından çok yüksek bir oyun değil, fazlaca yetiyor hocam.
Netteki videolar sadece RTX 2060 için olabilir. Şahsen ben hiç kimsenin DDR3 RAM ,i7 4. nesil bir işlemciyle test yapacağını sanmıyorum.

Netteki videolar sadece RTX 2060 için olabilir. Şahsen ben hiç kimsenin DDR3 RAM ,i7 4. nesil bir işlemciyle test yapacağını sanmıyorum.
Referans olarak 4770k baz alınmış birkaç videoda. Bu dediklerim dışında ne yapabiliriz ve merak ettiğimden bu işlemciye maksimum hangi kart gider?

İşlemciyi OC yapın aynı FPS değeri olmazsa darboğazdır.
Benim fikrim bu yönde.

1060 ile kıyaslamanın mantığı yok. 1060 Takılı olan sistemin sadece ekran kartı bilgisini vermişsiniz, tüm sistem bilgisini verseniz ona göre yorum yaparız. Sizin arkadaşınızın sistemi aşırı dengesiz. 2060 Gibi canavar bir karta DDR3 1333 mhz bellek gerçekten olmamış. Oynadığınız oyunlar ekran kartına mı işlemciye mi yükleniyor iyi analiz edin. FPS oyunları genelde işlemciye yüklenen oyunlar olduğu için işlemcinin FPS'e etkisi ekran kartından fazla oluyor.

Örneğin; İ7-9750H ve GTX 1650 ikilisi CS:GO'da İ5-9300H ve RTX 2060 ikilisinden daha yüksek FPS alabilir. Ama iş ağır grafik yükü isteyen oyunlara geldiğinde (RDR2,FH4 vb.) ekran kartı iyi olan bilgisayarın FPS'i daha yüksek oluyor.

Geri
Yukarı