RTX 2060 oyunlarda düşük FPS veriyor

1060 ile kıyaslamanın mantığı yok. 1060 Takılı olan sistemin sadece ekran kartı bilgisini vermişsiniz, tüm sistem bilgisini verseniz ona göre yorum yaparız. Sizin arkadaşınızın sistemi aşırı dengesiz. 2060 Gibi canavar bir karta DDR3 1333 mhz bellek gerçekten olmamış. Oynadığınız oyunlar ekran kartına mı işlemciye mi yükleniyor iyi analiz edin. FPS oyunları genelde işlemciye yüklenen oyunlar olduğu için işlemcinin FPS'e etkisi ekran kartından fazla oluyor.

Örneğin; İ7-9750H ve GTX 1650 ikilisi CS:GO'da İ5-9300H ve RTX 2060 ikilisinden daha yüksek FPS alabilir. Ama iş ağır grafik yükü isteyen oyunlara geldiğinde (RDR2,FH4 vb.) ekran kartı iyi olan bilgisayarın FPS'i daha yüksek oluyor.
Anladım, sorun tahmin ettiğime benzer nitelikte. Peki sizce bu bileşenlere sahip bir sisteme maksimum hangi kartı takmak daha mantıklı olur?

İşlemcinizi değiştirin o zaman bir de oyle deneyin.
Bu işlemcide OC olur ama verimi az olur sadece basıp FPS olup olmadına bakın demiştim.
Teşekkür ederim.
Şahsi fikrimi soruyorsanız o bileşenlere sahip bir bilgisayara ekran kartı yükseltmesi yapmazdım. Önce Anakartı ve RAM'leri yükseltip sonra ekran kartı bölümüyle ilgilenirdim.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı