RTX 2060 oyunlarda düşük performans

DreamWasTaken

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
32GB
Ekran kartı
RTX 2060
İşlemci
i7 10. nesil
Selam. Arkadaşımın GTX 1650 ekran kartı var ama benden daha fazla FPS alıyor. Ben Minecraft'ta sadece 180 FPS alıyorum RTX 2060 ekran kartı ile, kuzenim ise 280 FPS alıyor. Bu her oyun için geçerli. Benim ekran kartım, işlemcim, RAM'lerim depolamam ve ekran Hz değerim daha yüksek ama daha düşük FPS alıyorum. FPS'yi nasıl arttırabilirim? Ekran kartına overclock yapsam? Ben bir ara yapmıştım, hiç değişmemişti. Yardımcı olursanız teşekkürler

Selam. Arkadaşımın GTX 1650 ekran kartı var ama benden daha fazla FPS alıyor. Ben Minecraft'ta sadece 180 FPS alıyorum RTX 2060 ekran kartı ile, kuzenim ise 280 FPS alıyor. Bu her oyun için geçerli. Benim ekran kartım, işlemcim, RAM'lerim depolamam ve ekran Hz değerim daha yüksek ama daha düşük FPS alıyorum. FPS'yi nasıl arttırabilirim? Ekran kartına overclock yapsam? Ben bir ara yapmıştım, hiç değişmemişti. Yardımcı olursanız teşekkürler
Sıcaklıklar ne alemde? Ekran Hz değerinizin aldığınız FPS ile alakası yok, Çözünürlük olarak/grafik ayarları olarak daha düşük kullanıyor olabilir arkadaşın. İşlemcinin tam modeli ne?

Sıcaklıklar ne alemde? Ekran Hz değerinizin aldığınız FPS ile alakası yok, Çözünürlük olarak/grafik ayarları olarak daha düşük kullanıyor olabilir arkadaşın. İşlemcinin tam modeli ne?

Sıcaklıklar çok fazla. Arkadaşım 70 derecelerde oynarken ben garip bir şekilde 97 derecelerde oynuyorum, sadece Minecraft'ı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız nedir? Ekran kartı modeliniz tam ne? İşlemciyi hangi soğutucu ile soğutuyorsunuz? Isınmadan dolayı gibi.

Laptop kullanıyorum, Excalibur G900. Arkadaşim ise Excalibur G770. Ssanırım ekran kartı modeline nereden bakacağımı bilmiyorum. Sadece RTX 2060 olduğunu biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kıyaslama sadece Minecraft ve özellikle Java tarafıysa optimizasyon problemi oluyor çok oyunculuda, solo bir oyun girip aynı ayarları yapın bir de öyle kıyaslayın OptiFine kullanıyor olabilir arkadaşınız.

Geri
Yukarı