RTX 2060 oyunlarda GPU kullanımı aniden düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Kutty

Hectopat
Daha fazla  
Artık çok sıkıldım oyun oynama hevesim kalmadı diyebilirim, her oyunda 10 saniyede bir GPU kullanımı 97'lerden 80'lere düşüyor ve yarım saniyeden az donmalar oluyor, size çok basit bir donma gibi gelmiş olabilir ama oynarken çok sinir ediyor ve rekabetçi oyunlarda da bu olayın yaşanması çok kötü. PC 4 aylık ve 4 aydan beri var bu sorun bir gün oyunda çok fazla drop giriyor, ertesi gün az drop giriyor, bazen hiç olmuyor daha sonra yine oluyor. Bazıları bunun kullandığım ara kablosundan, oturduğum apartmanın yaşından bile kaynaklı olabildiğini söyledi. Ne yapmam gerek sanırım bu 5. konu açışım falan, bir çaresini bulamıyorum, şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.
Sistem:
Anakart: ASUS Prime B450M-K II.
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: ROG STRIX RTX 2060.
XPG 16 GB (2x8) 3200 MHz RAM.
Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma)
(Driverlar güncel, BIOS sürümü 2409, oyunlar korsan değil)

Hocam sanki SSD'den gibi geldi bana. Çünkü genelde kısa süreli olup yükseliyor. Ha bazı yerlerde FPS karttan dolayı da düşüyor ama gene belli etmez. Bence FPS'yi 60 veya 144'e sınırla. O zaman dene.

Hocam karttan dolayı nasıl düşüyor anlamıyorum koskoca RTX 2060, acaba bu donmalar tüm kartlarda tüm sistemlerdemi oluyor acaba?

Geri
Yukarı