RTX 2060 PUBG FPS Düşmesi

YouDiedNow

Hectopat
1 ay önce toplamış olduğum sistemde PUBG oyunu oynamak için satın aldım ve indirdim ama keşke hiç indirmeseydim.
Oyunda Ultra ayarlarda 100-120 FPS arası almama rağmen sanki 15-20 FPS gibi. Tam ekran pencere vs. her modda denedim, ayarları düşürdüm, çözünürlüğü düşürdüm nafile. Hala sanki 15-20 FPS gibi drop yiyorum. Tam olarak sistemim şu şekilde:
  • ASUS RTX 2060
  • i5 9400f
  • ASUS Prime B365M-K
  • 8 GB soğutmalı 3000MHZ RAM 8*1
  • 240GB SSD
  • 1TB WD harddisk
  • Xigmatek Beast Rainbow RGB 4 fan ATX kasa
Dipnot: Oyun SSD'ye yüklüdür HDD'de denenmiştir aynı sorunun devam etmektedir RAM tek kanaldır.

1 ay önce toplamış olduğum sistemde PUBG oyunu oynamak için satın aldım ve indirdim ama keşke hiç indirmeseydim.
Oyunda Ultra ayarlarda 100-120 FPS arası almama rağmen sanki 15-20 FPS gibi. Tam ekran pencere vs. her modda denedim, ayarları düşürdüm, çözünürlüğü düşürdüm nafile. Hala sanki 15-20 FPS gibi drop yiyorum. Tam olarak sistemim şu şekilde:
  • ASUS RTX 2060
  • i5 9400f
  • ASUS Prime B365M-K
  • 8 GB soğutmalı 3000MHZ RAM 8*1
  • 240GB SSD
  • 1TB WD harddisk
  • Xigmatek Beast Rainbow RGB 4 fan ATX kasa
Dipnot: Oyun SSD'ye yüklüdür HDD'de denenmiştir aynı sorunun devam etmektedir RAM tek kanaldır.
Belki RAM kaynaklı olabilir 8 GB. Artık 8 GB RAM yetersiz geliyor yüksek sistem gerektiren oyunlar için.

Oyun için değerleri atarsanız daha iyi olacaktır. Benim sistemim daha düşük olmasına rağmen aynı FPS değerlerini alıyoruz. Bana kalırsa RAM frekansı 3000 ayarlanmadı(benim kullandığım RAM 2400 MHz idi oyunda 50-60 FPS alıyordum daha sonra 3000 MHz yaptım FPS 2 kattan fazla arttı) ya da RAM yetmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben de sadece PUBG oynamak için sistem toplamış biriyim. PUBG'de RAM çok önemli 16 GB Dual çalışan RAM ile 8 GB veya 16 GB single çalışan RAM arasında 30 FPS kadar fark oluyor. Dropların nedenini anlayamadım aynı RAM’den bir tane daha takmanı tavsiye ederim farkı göreceksin. RAM frekansın nedir? Görev yönetecisinden bakabilirsin.

8 GB RAM ile bende de takılma ve crash oluyordu daha sonra 16 GB yaptım o günden sonra ne takılma ne crash yedim oyunda.

Anlamadım şimdi hep 15-20 FPS'de gibi mi hissettiriyor yoksa drop mu giriyor? Drop girmesi normal 8 GB RAM yetersiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı