RTX 2060 R5 2600 sistem için PSU önerisi

500 bile besler de, hocam işinize şansa bırakmayın. 600 alın çok rahat rahat besler PSU darlanmazda hem. R5 2600 RX 580'li sistemde 600W kullanıyorum. Diğer PC'de sıfır sıkıntı kafanız rahat olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 160W ihtiyacı var. Ryzen 5 65W. Dolayısıyla 600W tam idealdir diye düşünüyorum.

OVP, OCP, OVP gibi kilit korumalara sahip bir PSU. 12V kanalında 540W güç sağlıyor buda ideal 600W'lık PSU'lar için. Sizin sisteminize uygun ve güvenli bir tercih olacaktır.

OVP(Yüksek Voltaj koruması)
OCP(Aşırı akım koruması)
SCP(Kısa devre koruması)

Ek olarak OPP(Yüksek güç koruması) ve UVP(Düşük voltaj koruması) de bulunuyor.

Corsair VS650 öneririm.
Gayet verimli bir PSU'dur. 12V 600W güç sağlıyor.
OVP, UVP, OCP, SCP, OTP gibi korumalar da mevcut.
OTP(Yüksek sıcaklık koruması)
Bildiğim kadarıyla yüksek güç koruması bulunmuyor. Bunu kanıtlayabilecek herhangi bir bilgi yok internet üzerinde. Resmi sitesinde zaten yazmıyor bulundurduğu korumalar.
Corsair ürünlerinden bilgi alana kadar kaba tabirle anamız ağlıyor.

FSP ile arasında 50TL civarında bir fiyat farkı var. FSP F/P açısından daha iyi denilebilir. Hem yüksek güç koruması yoksunluğu var Corsair tarafında.
Ama sağlanan 12V kanal farklarına bakınca FSP 542W güç sağlarken Corsair 600W sağlıyor.
Verilen garanti sürelerine bakınca distribütör tarafından ikisi de 24 ay. (Distribütör garantili olmasına dikkat edin. Hangisini tercih ederseniz edin.)

Ben doğru düzgün sfx güç kaynağı bulamadığım için 450 watt ile besliyorum sistemi bir sorun la karşılaşmadım ama belki de vardır sıkıntı ben hissetmiyorum. Tek sıkıntı en azından fark ettiğim güç kaynağı fazla fan sesi çıkarıyor.

Ben doğru düzgün sfx güç kaynağı bulamadığım için 450 watt ile besliyorum sistemi bir sorun la karşılaşmadım ama belki de vardır sıkıntı ben hissetmiyorum. Tek sıkıntı en azından fark ettiğim güç kaynağı fazla fan sesi çıkarıyor.
Sistem bileşenlerini yazarsanız yardımcı olabiliriz sıkıntı var mı yok mu?
%90 üstünde yükte çalışıyorsa eğer çok çok doğal fan'ın ses çıkartmaya başlaması.
Bu arada keşke Mini ITX toplamasaydın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı