RTX 2060 R5 2600 sistem için PSU önerisi

Sistem bileşenlerini yazarsanız yardımcı olabiliriz sıkıntı var mı yok mu?
%90 üstünde yükte çalışıyorsa eğer çok çok doğal fan'ın ses çıkartmaya başlaması.
Bu arada keşke Mini ITX toplamasaydın.
Sistem bileşenlerim benzer olduğu için yazdım zaten şu şekilde sistem
Ryzen 5 2600
Msi Gaming Z Rtx 2060
Aorus b450 Pro Wifi
G skill sniper x 16 gb 3000 mhz
Hp ex920 512 gb M2 ssd
Wd 1 Tb 7200 RPM hdd
Kolink 450 watt sfx

Bileşenler bu şekilde şimdiye kadar ses dışında bir sorun yaşamadım en azından ben fark edemedim diyeyim ama ısınma sorunum var kasanın içinde onun içinde sıvı soğutma almayı planlıyorum.

12V kanalında 432W enerji sağlayabiliyor. Modüler olmaması pişirebilir içerisini ufak kasalarda.
Pek sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz.
Korumalarına ulaşmadım ürünün ingilizce kaynaklardan. Almanca bilgiler de buldum fakat onu anlayamadığım için ne kalitede bir ürün olduğunu bilmiyorum.

Yaptığım hesaplara göre CD,DVD-ROM veya Blue-ray varsa mümkün değil bu sistemi kaldırması bu PSU'nun. Yoksa yine bir nebze idare ediyor ,tabi ki idare etmesi için dediğim korumaların da olması önemli Türkiye şartlarında bir elektrik kesintisinde SCP yoksa patates olabilir. Veya OVP, OCP yoksa dalgalanmalar da yine aynı sonu taşıyabilir.

12V kanalında 432W enerji sağlayabiliyor. Modüler olmaması pişirebilir içerisini ufak kasalarda.
Pek sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz.
Korumalarına ulaşmadım ürünün ingilizce kaynaklardan. Almanca bilgiler de buldum fakat onu anlayamadığım için ne kalitede bir ürün olduğunu bilmiyorum.

Yaptığım hesaplara göre CD,DVD-ROM veya Blue-ray varsa mümkün değil bu sistemi kaldırması bu PSU'nun. Yoksa yine bir nebze idare ediyor ,tabi ki idare etmesi için dediğim korumaların da olması önemli Türkiye şartlarında bir elektrik kesintisinde SCP yoksa patates olabilir. Veya OVP, OCP yoksa dalgalanmalar da yine aynı sonu taşıyabilir.
Dvd rom veya bluray kullanmıyorum ama durum dediğiniz gibi ise ki zaten farkındayım alırken ucu ucuna kurtaracağından ama elektrik kesintisinde sıkıntılar yaşayacağını düşünmemiştim sizce değiştirmeli miyim? Aynı zamanda AMD ryzen master programında Edc değeri sürekli kırmızı gözüküyor performans ayarından dengeliye çektiğim zaman düzeliyor bu değerin ne ile ilgili olduğunu araştırmama rağmen çözemedim ama gelen güç işlemcinin çekebilceği potansiyel güç dolayısıyla güç kaynağıyla alakalı olabileceğini düşündüm bu konu hakkında da bir bilginiz var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı