RTX 2060 - R5 5600X sistemde oyun açıldığı anda sistem kapanıyor

StiShadYY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 6GB OC
AMD RYZEN 5 5600X
MSI B550-A PRO
XPG D30 8x2 GB 3000MHz
Meslek
Öğrenci
RAM
XPG 16 GB 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
ADATA SU630 SATA SSD, Samsung 970 Evo Plus M.2 SSD
Ekran kartı
Gigabyte RTX 2060 OC
Anakart
MSI B450A PRO
İşlemci
R5 5600X
Herkese iyi sosyaller. PC'de son iki gündür anlamakta zorluk çektiğim bir problem var. Herhangi bir oyunu açtığımda bilgisayarın ekranı direkt gidiyor simsiyah oluyor.

Arkada uygulamalar çalışıyor duyabiliyorum ancak görüntü yok ve bu esnada ekran kartının fanları da inanılmaz hızlanıyor. Restart atmak için reset tuşuna bastığımda ise ana kartımdaki VGA ışığı yanıyor ancak güç düğmesinden kapatabiliyorum.

Sorun ne olabilir?

OCCT ile PSU testine sok, kapanma vs oluyor mu kontrol et. Ayrıca SU630 kronik sorunlu, oyunları-Windows'u Samsung'a yükle.
Zaten format atmayı düşünüyordum dediğiniz gibi, M.2 SSD'ye kurayım Windows'u.

Sistem Windows 10'du. Temiz kurulum yapıp 11'e yükselttim şu an sorun çözülmüş görünüyor.

OCCT ile PSU testine sok, kapanma vs oluyor mu kontrol et. Ayrıca SU630 kronik sorunlu, oyunları-Windows'u Samsung'a yükle.

PSU Testine soktum herhangi bir sorun çıkmadı hocam. Ancak bilgisayarı kullanırken bir anda ekran kartının fanları %100 oluyor ve ekran simsiyah oluyor ama arkada uygulamalar açık sesleri duyabiliyorum.

Son düzenleme:
Zaten format atmayı düşünüyordum dediğiniz gibi, M.2 SSD'ye kurayım Windows'u.

Sistem Windows 10'du. Temiz kurulum yapıp 11'e yükselttim şu an sorun çözülmüş görünüyor.

PSU Testine soktum herhangi bir sorun çıkmadı hocam. Ancak bilgisayarı kullanırken bir anda ekran kartının fanları %100 oluyor ve ekran simsiyah oluyor ama arkada uygulamalar açık sesleri duyabiliyorum.
Ekran kartında arıza var gibi duruyor.

Güç kaynağınız yük altına girdiğinde kapanabilir mümkünse başka PSU ile deneyin ya da ekran kartınızı başka sistemde deneyin belki sıcaklık değerleri anormal olduğu için koruma olarak kapatıyordur PC direk bunda sorun var diyemeyiz.

PSU tam modeli nedir ? OCCT ile GPU testi'de yap. PSU yada GPU sorunu var yüksek ihtimalle.
Hocam PSU tam modeli bilemiyorum kasanın kendi güç kaynağı içinde. Thermaltake markasının 600W'lık bir modeli.

Geri
Yukarı