RTX 2060 Ryzen 2600 sistem anlık takılıyor

YYS

Decapat
Öncelikle hepinize merhaba, bu kasayı topladığımdan beri yaşadığım bir sorun ilk topladığım zamanlarda çok sıklıkla olmuyor günde 2-3 kez denilebilecek kadar azdı sonrasında bu droplar artmaya başladı. Sırasıyla değiştirdiklerim; SSD, ekran kartı, RAM 8'den 16'ya en son olarak da anakartı değiştirdim ama bu sorun hala devam etmekte.

Donanım:
RTX ROG STRIX 2060 (değişti)
Aorus B450 Elite (değişti)
RAM 8x2 3000 MHz (değişti)
Ryzen 2600 (değişmedi)
650W PSU (değişmedi)
250 GB Samsung 860 Evo SSD (değişti)

Önceki konularımda sistemin eski haline bakabilirsiniz?

Sorunu kısaca şöyle özetliyeyim: Önceden sadece oyunda 0.5 saniye olarak donma yapıyordu bu son 2 gün içerisinde donmalar 2-3 sn ye kadar çıktı ve Afterburner'dan CPU çekirdek değerlerini açtığımda 2-3 saniyelik donma sonrası 12 çekirdeğin en az 5'i %100'e çıkıyor ve GPU kullanımı hala %40 civarlarında.
Donma evresine geçişte de GPU %30-40 ve civarlarındaydı, CPU %60-75 arası gidip geliyordu.

Anlıyorum hocam sıkıntı değil de resim atarsanız daha doğrusu etiketini atarsanız modelini anlayabiliriz. Bu arada markadan zaten iyi bir PSU olmadığı belli sorunun ondan kaynaklanıyor olma şansı yüksek geldi bana.

Anlıyorum hocam sıkıntı değil de resim atarsanız daha doğrusu etiketini atarsanız modelini anlayabiliriz. Bu arada markadan zaten iyi bir PSU olmadığı belli sorunun ondan kaynaklanıyor olma şansı yüksek geldi bana.

Frisby FC-8880G midi Tower kasa (650W) RGB fan
Kasa bu Power Supply içindeydi.

Zaten degismeyen 2 parca kalmis yuksek ihtimal PSU'dandir OCCT PSU testi yapip dener misiniz herhangi bir donma kapanma olacak mi o testte bakalim.

Hiçbir sıknıtı çıkmadı.

Dosya Ekleri

• OCCT-20200613-233900-PowerSupply.png
    OCCT-20200613-233900-PowerSupply.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Geri
Yukarı