Çözüldü Ryzen 2600 RTX 2060 sistem kitlenip kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirhan Dumlu

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi PC durudk yere kitlenip kalıyor. Reset attığım zaman düzeliyor.

Sistemim:

Ryzen 2600.
RTX 2060.
B450M Gigabyte anakart.
16 GB(2x8) RAM.
480 GB HyperX SSD.
Xigmatek Beast 4 650W Power kasa.

Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar etkili değil, PSU ile ekran kartı bu hatayı çok yapar fakat durduk yere olduğu için RAM'i test et dedim.

En yakın zamanda USB bulduğum zaman Memtest'ten yapacağım o zaman.
Aynı sorunu bende alıyordum sorun daha çok iç donanım değil dış donanımla alakalıydı. Klavye ve fare kitleniyordu ve PC'yi değiştirdikten sonra bile aynı klavye ve fareyle hala sorun devam ediyordu. Klavye ve fareyi değiştirdikten sonra sorunu bir daha almadım. Belki sizinde sorununuz dış donanımlarla alakalıdır.

Ekran kitleniyor muydu sende yoksa sadece klavye ve fare mi?

En yakın zamanda USB bulduğum zaman Memtest'ten yapacağım o zaman.

Ekran kitleniyor muydu sende yoksa sadece klavye ve fare mi?

Bende direkt bilgisayar kilitleniyordu ekranda dahil buna yani fare ışıklı olduğu için birden fazla ışık yanarken sadece bir renkte takılı kalıp hatalı bir şekilde aynı renkte dönüyordu resetlemek dışında hiçbir şey yapamıyordum. Fare markası Everest sgm-x10'du klavyede Everest KB-R01.

Bende direkt bilgisayar kilitleniyordu ekranda dahil buna yani fare ışıklı olduğu için birden fazla ışık yanarken sadece bir renkte takılı kalıp hatalı bir şekilde aynı renkte dönüyordu resetlemek dışında hiçbir şey yapamıyordum. Fare markası Everest SGM-X10'du klavyede Everest KB-r01.

Evet tam olarak bende olanlarda bunlar.
Memtest86 ile RAM'leri test et. Testi başarılı bir şekilde geçerse, OCCT ile Power ve 3D testi yap.

Tüm testleri 5 dklık süreyle yaptım herhangibir hataya rastlanmadı fakat test bittikten 1 dakika sonra PC tekrardan kitlendi.

Elimde donanım maalesef yok bu sorun 4 hafta kadar önce yine olmuştu fakat format atarak çözmüştüm. Şuan tekrardan oluyor napıcağımı bilmiyorum
Dostum hiç bilmiyorum ya ben kullandığım zamanlarda bazı zamanlar çok sık bazende 4-5 ay hiç olmadığı oluyordu foruma bende konu açmıştım ve dış donanımı değiştirmemi önerdiler.

Kasanın Power tuşuna bastığımda kasa kendini kapatıp kapatıp tekrar açıyor.
Sorun garip bir şekilde kendi kendine düzeldi yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı