RTX 2060 + Ryzen 5 2600 sistem toplama

Mika

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şu an Hepsiburada'da indirim var, ben de uzun süredir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. RX 5700 çıkalı bir ayı geçti ve hâlâ ülkemizdeki mağazalara özel soğutmalı kartlar gelmedi, gördüğüm kadarıyla 1-2 mağazada tek bir model var. Hazır indirim varken RTX 2060'a geçeyim dedim. Attığım ekran görüntüsündeki gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. SSD elimde mevcut var, kasayı da sharkoon TG4 RGB olarak düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz öneri ve fikirlerinize açığım.

Ek Açıklama 2019-09-04 042418.jpg

(8 GB RAM az biliyorum fakat şu an bütçem bu kadar, ileri de illaki takviyeler yaparım. )
Hiç mi tavsiyesi olan yok 😕

Son düzenleme:
Bence bir ram daha eklemelisin sistem normal fiyatlarda şuanda alınabilir.

Battle Bronze [webtekno] GIGABYTE GeForce RTX™ 2060 OC 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com
Bende haftaya bunu almayı düşünüyorum M2 SSD ile
Gigabyte' ın o modeli çok ısınıyor diye hatırlıyorum 75 80 derecelere geliyordu. Hatta bir video izlemiştim şuraya bırakayım.
Videoda 7.22' ye bakarsanız görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte' ın o modeli çok ısınıyor diye hatırlıyorum 75 80 derecelere geliyordu. Hatta bir video izlemiştim şuraya bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
80 derecelere kadar normal diye biliyorum ben ama... Zaten bu sorun fan devir hızını artırmakla çözülebilir sanırım. Yaz aylarında belki sorun olabilir 80in üstüne çıkarsa

Bilgisayarı topladım bu arada bir kaç parçada değişiklik yaptım. Zotac RTX 2060 AMP aldım 65-70 derece arasında, sıcaklık değerleri iyi gibi şuan.
Bence bir ram daha eklemelisin sistem normal fiyatlarda şuanda alınabilir.

Battle Bronze [webtekno] GIGABYTE GeForce RTX™ 2060 OC 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com
Bende haftaya bunu almayı düşünüyorum M2 SSD ile
Bütçem kısıtlıydı mümkün mertebe ucuz tutmaya çalıştım parçaları, birkaç pürüz çıktı ama hallettim. Şuan HyperX Predator RGB 3200mhz kullanıyorum iyi gibi, ileride illaki yükseltme yaparım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı