RTX 2060 Ryzen 5 3500X sistem oyunlarda performans düşüşü

ChiLynn

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Sandisk ssd plus 480gb
Ekran kartı
Rtx 2060
Anakart
B450M-DRAGON
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Merhaba arkadaşlar,
Yaz başı RTX 2060 Ryzen 5 3500X sistemim çok ısınıyordu ve oyunlarda küçük takılma sorunları vardı ve performans düşüyor diye stok fanı bir köşeye atıp sıvı soğutucu aldım fakat sistemim gayet güzel çalışsa da Valorant içerisinde (format attığım halde) ciddi bir performans kaybı yaşıyorum, ki Valorant da böyle bir sistemi zorlayacak bir oyun değil, dediğim gibi sıcaklık değerleri gayet iyi ayrıca driverları güncelleyip virüs taraması NVIDIA ayarları, oyun içi ayarları bile yaptım fakat hiçbir değişiklik olmadı.

Bende sorunun kasadaki bir parçayla alakalı olduğunu düşünüyorum, ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum bana daha çok anakart ya da işlemcide var gibi geliyor, bu arada SSD'min modeline bir bakayım dedim kronik sorunu varmış onunla alakalı olabilir mi sizce? 1 senedir kullandığım SSD'de sorun çıkma ihtimali var mıdır?
Düzenleme: Sorunun PSU'da da olma ihtimali var mı sizce arkadaşlar 600W'lık bir PSU var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafikleri yükseltmeyi deneyin. Bu kullanımları arttıracaktır. Aynı zamanda oyun oynarken kullanımları ve sıcaklıkları inceleyin. Termal macun değiştirmeyi deneyin, ekran kartının da macununu değiştirin. Fırsattan ziyade SSD'yi de değiştirmeye çalışın, o sistemde toksik madde gibi bir şey o SSD.

Üstelik RAM bilgilerini de verin, RAM'den kaynaklı oluyor genelde bu sorunlar.

Grafikleri yükseltmeyi deneyin. Bu kullanımları arttıracaktır. Aynı zamanda oyun oynarken kullanımları ve sıcaklıkları inceleyin. Termal macun değiştirmeyi deneyin, ekran kartının da macununu değiştirin. Fırsattan ziyade SSD'yi de değiştirmeye çalışın, o sistemde toksik madde gibi bir şey o SSD.

Üstelik RAM bilgilerini de verin, RAM'den kaynaklı oluyor genelde bu sorunlar.

Hocam Teamgroup Inc. 16 GB yalnız kullanılan yuvalar 1 yazıyor onu anlayamadım

Stok soğutucudan sıvı soğutmaya geçen herkes der onu önemli olan bu işlemi yapmadan önce termal macun sürüp sürmediği.

Sıcaklık değerleri iyi olsa bile tekrar sürmem lazım mı diyorsunuz yani

Son düzenleme:
Hocam Teamgroup Inc. 16 GB yalnız kullanılan yuvalar 1 yazıyor onu anlayamadım.
Sistem kasa ise içini açıp bakın, kaç RAM girişinde RAM var diye. Tek ise ondan kaynaklı olabilir ancak emin değilim.

Geri
Yukarı