RTX 2060 + Ryzen 5 3600 Sistem GTA 5 drop sorunu

Frech

Hectopat
Sistemim:

RTX 2060.
Ryzen 5 3600.
16 GB RAM.
480 GB SSD.

GTA 5'de bazı yerlerde drop oluyor. Araba falan görünce FPS Benchmark testi yaparken de oluyor, droplar yaşıyorum. 188 FPS'den birden 80-60 civarlarına düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:

RTX 2060.
Ryzen 5 3600.
16 GB RAM.
480 GB SSD.

GTA 5'de bazı yerlerde drop oluyor. Araba falan görünce FPS Benchmark testi yaparken de oluyor, droplar yaşıyorum. 188 FPS'den birden 80-60 civarlarına düşüyor.
Yazılımsal olduğunu sanmam. Bunları uygularsan belki düzelebilir :

1. NVIDIA Denetim Masası'ndan tüm ayarları performans moduna getir.
2. Gereksiz arkaplan uygulamalarını durdur.
3. Güç ayarlarından performans moduna ayarla.

Görev yöneticisinden GTA 5'i bulup öncelik değiştir deyip yüksek yapar mısınız?

HDD'de ise SSD'ye atabilirsiniz belki sorunu çözer.

Yazılımsal olduğunu sanmam. Bunları uygularsan belki düzelebilir:

1. NVIDIA denetim masası'ndan tüm ayarları performans moduna getir.
2. gereksiz arka plan uygulamalarını durdur.
3. güç ayarlarından performans moduna ayarla.

Power Supply'nin yeterli güçte olduğundan emin misin?

Oyunu en yüksek ayarlarda rahatça oynayabiliyorum ama normal ayarlarda birden 188'den 40A falan düşüyor demiştim aynı konu bütün oyunlar için geçerli CS:GO'da en yüksek ayarlar 350 FPS en düşük ayarlar 250 ilginç bir durum söz konusu dediklerinizi yaptım fakat durum hala aynı

Oyunu en yüksek ayarlarda rahatça oynayabiliyorum ama normal ayarlarda birden 188'den 40A falan düşüyor demiştim aynı konu bütün oyunlar için geçerli CS:GO'da en yüksek ayarlar 350 FPS en düşük ayarlar 250 ilginç bir durum söz konusu dediklerinizi yaptım fakat durum hala aynı.

Darboğaz olabilir. Ancak normalde besleyen bir işlemci. Bende aynısını kullanıyorum ancak ekran kartım RTX 2060 Super.

Darboğaz olmadığını düşünüyorum, ram iniz tek kanalsa çiftlemenizi tavsiye ederim. PSU yetersiz kalıyor da olabilir. Ayrıca ekran kartının PCIe 3.0 veya 4.0 portuna takıldığından emin olun.

Geri
Yukarı