RTX 2060 sistem benchmark testleri

burkaytegin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar itopya.com'dan hazır bir sistem aldım. 7340 TL'ye. Ama sonra biraz pişman oldum kendim toplasam daha iyi olurdu diye o paraya. Bunlar performans benchmark testleri. Fiyat/Performans açısından sistemi mi nasıl değerlendirirsiniz?

1 X MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6G OC 6 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
1 X Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa
1 X MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
1 X AMD Ryzen 5 3500X MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
1 X Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD (1700 MB Okuma / 1600 MB Yazma)

UserBenchmarks: Game 81%, Desk 93%, Work 71%

CPU: AMD Ryzen 5 3500X - 87.9%
GPU: NVIDIA RTX 2060 - 86.4%
SSD: Kioxia-Exceria SSD 500GB - 226.4%
RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 3200 C16 2x8GB - 94.1%
MBD: MSI B450M-A PRO Max (MS-7C52)

PassMark

6525.6 = 84TH percentile in the world
13350.4 = 69TH percentile in the world CPU mark
927.5 = 83RD percentile in the world 2D grp mark
18422.1 = 92ND percentile in the world 3D grp mark
3164.9 = 82ND percentile in the world Memory mark
16272.7 = 79TH percentile in the world disk mark

Bence kasa hariç bir sıkıntı yok sisteminde. Ama ben bu kasayı pek beğenmiyorum her tarafı kapalı olduğu için pek hoşuma gitmiyor. Mesh bir kasa olabilirdi. İşlemci de büyük ihtimal 10400F olabilirdi tek tek toplansa. Hayırlı olsun yine de.

Userbenchmark gibi sitelere güvenmeyin, doğru veriler sağlamıyor, sosyalde yasaklı zaten.

7340 TL'ye daha iyi bir sistem toplanabilirdi, ama elinizdeki sistem de gayet güzel, keyfini çıkarın.
Laptop kullanıcısıydım. Masaüstü bilgisayar kasasını parça parça alarak daha güzel bir sistem toplanabileceğini düşünüyordum ama beceremem diye hazır sistem aldım. Biraz üzgünüm :(

Laptop kullanıcısıydım. Masaüstü bilgisayar kasasını parça parça alarak daha güzel bir sistem toplanabileceğini düşünüyordum ama beceremem diye hazır sistem aldım. Biraz üzgünüm :(
Hocam sorabilirdiniz. Siz bilmiyor olabilirdiniz ama buradaki bilgili arkadaşlar sana aynı fiyata belki daha iyi sistem de çıkarabilirlerdi. Ama aldığın sistem de gayet iyi, üzülme. :D

Parça parça toplasanız bile bu sistemden çok farklı olmazdı. Bir tek kasa biraz sıkıntılı. Hava akışında problem yaşayabilirsiniz. Fakat onu da biraz uğraşarak öndeki camı çıkarıp yerine mesh bir panel takarak çözebilirsiniz.

Bence kasa hariç bir sıkıntı yok sisteminde. Ama ben bu kasayı pek beğenmiyorum her tarafı kapalı olduğu için pek hoşuma gitmiyor. Mesh bir kasa olabilirdi. İşlemci de büyük ihtimal 10400F olabilirdi tek tek toplansa. Hayırlı olsun yine de.
Şu an baktım da hakikaten dediğiniz çok iyi olurmuştu. İade edip onu mu alsam 😈

Yeni konular

Geri
Yukarı