RTX 2060 sistem bir anda gri ekranda kaldı

Cyrlex

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Az önce oyun oynarken PC bir anda gri ekranda kaldı ve hiçbir şekilde kontrol edemedim. Kasa üzerindeki kapatma tuşundan da kapanmadı. Daha sonra güç kaynağından gücü kestim. Tekrar açtım ve parolayı yazdıktan sonra aynı gri ekran geldi. Ardından tekrar denedim ve bu sefer aynı yerde turuncu renk verdi. Denemelerim her seferinde aynı sonuç aldı. Bazen sadece renkler değişti. Şu an güvenli modda bilgisayarı açabiliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar en fazla 1.5 aylık.

MSI RTX 2060 Super Gaming.
Ryzen 5 3600.
MSI B450M-A PRO Max.

Merhaba arkadaşlar.

Az önce oyun oynarken PC bir anda gri ekranda kaldı ve hiçbir şekilde kontrol edemedim. Kasa üzerindeki kapatma tuşundan da kapanmadı. Daha sonra güç kaynağından gücü kestim. Tekrar açtım ve parolayı yazdıktan sonra aynı gri ekran geldi. Ardından tekrar denedim ve bu sefer aynı yerde turuncu renk verdi. Denemelerim her seferinde aynı sonuç aldı. Bazen sadece renkler değişti. Şu an güvenli modda bilgisayarı açabiliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar en fazla 1.5 aylık.

MSI RTX 2060 Super Gaming.
Ryzen 5 3600.
MSI B450M-A PRO Max.

PSU?
Ayrıca Windows kaç ve hangi sürümü kullanıyorsun?

PSU'da bir sorun olsa güvenli modda da açılmaz hiçbir şekilde açılmaz.

Arkadaşlar güncelleme yapayım. Laptopumun SSD'sini PC'me taktım ve bilgisayar açıldı. Sanırım sorun yazılımsal. Şu an açamadığım PC'imden yazıyorum. Yapabileceğim testler var mı acaba? Fikirlerinizi bekliyorum.

#Güncelleme 2
Maalesef bir süre sonra bu SSD'de de aynı hatayı verdi.
Görselleri de ekliyorum.

Dosya Ekleri

• 20201126_210418.jpg
    20201126_210418.jpg
    200 KB · Görüntüleme: 62
  • 20201126_211026.jpg
    20201126_211026.jpg
    139,8 KB · Görüntüleme: 53

Geri
Yukarı