RTX 2060 sistem ekran aniden gidiyor

mertlev

Hectopat
PC öyle boşta dururken aniden DP sinyal yok hatası verip kapanıyor. Güç seçenekleri "her zaman açık" ayarlı.
Yani belli süre sonra ekranın kapanması kapalı. Sorun şu ki ekran gittiğinde klavyeyle bir tuşa basıyorum açılmıyor. Bilgisayar çalışıyor ama.
Sadece yeniden başlatınca geliyor ekran. Ekran kartım arızalı mı sizce?

PC öyle boşta dururken aniden DP sinyal yok hatası verip kapanıyor. Güç seçenekleri "her zaman açık" ayarlı.
Yani belli süre sonra ekranın kapanması kapalı. Sorun şu ki ekran gittiğinde klavyeyle bir tuşa basıyorum açılmıyor. Bilgisayar çalışıyor ama.
Sadece yeniden başlatınca geliyor ekran. Ekran kartım arızalı mı sizce?

Hocam ben RX 580 kullanırken aynı sıkıntıları yaşamıştım bir türlü çözümünü bulamamıştım en son ekran kartının frekans ayarlarını düşürünce bir daha yapmadı şu an sıkıntısız şekilde çalışıyorlar.

Bana ekran kartının sürücüsü ile alakalı bir sorun gibi geldi. Ekran kartı sürücüsü güncel mi?

Hocam en son sürümde bu hatayı yaşadım yine o yüzden bir önceki sürüme geçmiştim yine aynı hata mevcut.
Windows 10'u temiz kurulum yapmadan sistemin üzerine yeniden kurmuştum. Onunla ilgisi olabilir mi?
Ayrıca ekran kartımın arızalı olmadığından nasıl emin olabilirim?

Hocam en son sürümde bu hatayı yaşadım yine o yüzden bir önceki sürüme geçmiştim yine aynı hata mevcut.
Windows 10'u temiz kurulum yapmadan sistemin üzerine yeniden kurmuştum. Onunla ilgisi olabilir mi?
Ayrıca ekran kartımın arızalı olmadığından nasıl emin olabilirim?

FurMark yazılımını kurun ve 20 dk civarı çalıştırın eğer kapanma falan olursa ekran kartınızda sıkıntı olma ihtimali vardır garantiye gönderme durumundasınız o zaman.

FurMark yazılımını kurun ve 20 dk civarı çalıştırın eğer kapanma falan olursa ekran kartınızda sıkıntı olma ihtimali vardır garantiye gönderme durumundasınız o zaman.

Kapanmassa sorun yok demektir o zaman, peki bu ekran kapanma neden kaynaklanıyor olabilir hocam?
Şu an DDU ile temiz kurulum deniyorum.

Kapanmassa sorun yok demektir o zaman, peki bu ekran kapanma neden kaynaklanıyor olabilir hocam?
Şu an DDU ile temiz kurulum deniyorum.

Hocam kesin bir bilgim yok internette birçok yorum bulunuyor bende neden kaynaklandığını anlamadım fakat FurMark testinde sıkıntı çıkmazsa büyük ihtimalle problem yoktur ben bu hatayı ekran kartı frekans ayarlarını düşürünce düzeltmiştim isterseniz dediğimi bir deneyebilirsiniz 👍.
Ayrıca sistem özelliklerinizi belirtirseniz seviniriz belki sorun bileşenlerin ekran kartını besleyemiyor olmasından dolayı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı