RTX 2060 sistem görüntü vermiyor

SayginBey

Decapat
Daha fazla  
RTX 2060'lı bir bilgisayarım var. Bilgisayarı açtım, fanlar dönüyor, ışıklar dönüyor ama ekranda sinyal yok yazısı var. Kablolar falan da tam. Yardımcı olur musunuz?

IMG_20211121_114048.jpg

IMG_20211121_114054.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1-VGA'ya da HDMI kablosunu ekran kartına bağladığınızdan emin olun.
2-sistemi mümkün olduğunca az parça ile başlatmaya çalışın RAM'ın tekini çıkartın tekiyle çalıştırın farklı slotla deneyin.
3-HDMI to VGA kablosu alın.
4-BIOS pilini resetle.
5-Rami silgiyle silmeyi deneyin (son çare)

1-VGA'ya da HDMI kablosunu ekran kartına bağladığınızdan emin olun.
2-sistemi mümkün olduğunca az parça ile başlatmaya çalışın RAM'ın tekini çıkartın tekiyle çalıştırın farklı slotla deneyin.
3-HDMI to VGA kablosu alın.
4-BIOS pilini resetle.
5-RAM'i silgiyle silmeyi deneyin (son çare)

Şu an sorunu anladım galiba, bende Display Port kablosu takılıydı kasadan, onu çıkarıp HDMI kablosuyla bağladım ekran geldi, ama HDMI ile G-SYNC çalışmıyor diye biliyorum kabloda mı sıkıntı var yani, kablonun yenisini almam gerek galiba ama kablo daha dün çalışıyodu.

Şu an sorunu anladım galiba, bende Display Port kablosu takılıydı kasadan, onu çıkarıp HDMI kablosuyla bağladım ekran geldi, ama HDMI ile G-Sync çalışmıyor diye biliyorum kabloda mı sıkıntı var yani, kablonun yenisini almam gerek galiba ama kablo daha dün çalışıyordu.

Muhtemelen kabloda sorun var Display Port alabilirsiniz. HDMI 2.0 ile FreeSync özelliği geldi diye biliyorum monitörünüz nedir?

Display portu Ekran kartına takın. Benim başıma da gelmişti ki çözümü vs çok saçmaydı. MSI monitör kullanmaktayım ilk getirdim taktım DP portuna açıyorum ekran gelmiyor. İlginç bir şekilde monitörün arkasındaki analog tuşlarda çalışmıyor görüntü yokken. Laptopumdan HDMI'ya bağladım önce sonra analog tuşlarla DP'ye geçirdim ondan sonra taktığımda görüntü gelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı