RTX 2060 görüntü vermiyor

deftones

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, dün 2 yıl önce topladığım sistemime sıvı soğutucu takarken ekran kartımı çıkarttım sonra tekrar taktım, görüntü gelmemeye başladı. Kartı arkadaşımın PC de denedim sorunsuz çalıştı, arkadaşımın ekran kartını kendi kasama taktım o da sorunsuz çalıştı. Başka Power denedim yine görüntü gelmedi, PCI'e çentik tam oturdunu test ettim sorun yoktu.
BIOS güncellemede yaptım. Daha önce hiç böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım.

Anakart = Gigabyte B450M S2H.
İşlemci = Ryzen 7 2700X.
Ekran kartı = Gigabyte RTX 2060.
Power = thermaletake 600W 80+ Plus.

Not olarak: BIOS pili çıkarıp anakart ATX güç bağlantısı işlemci güç bağlantısı ve RAM'leri çıkardım. 30 dakika bekledim, elektrik olmadan yine gelmedi görüntü. AMD RX 550 kartımı takıyorum direkt geliyor, RTX 2060 2 başka kasada direkt geliyor görüntü. Uyumsuzluk olsa 2 sene çalıştı şu an çalışmıyor, sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen hemen aynı sisteme sahibiz geçen termal macunu değişimi yaparken aynı sorun başıma geldi. Komple sök işlemci, ramlar, bios pili, ekran kartı, tüm kablolamalar. Ardından 1 dk bekle ramlari silge ile sil ve işlemciden başlayarak dikkatlice herşeyi tekrar yerine tak. İşlemci soğutucusunun düzgün oturduğuna emin ol.

Pardon.
Benzer durum bende de olmuştu. Kartı silgi ile silip tekrar denedim çalışmıştı.
İkinci bilgisayarıma taktigimda çalışıyor yeniye taktigimda çalışmıyordu.

Maalesef silgi ile sildim fakat görüntü gelmedi.
Hemen hemen aynı sisteme sahibiz geçen termal macunu değişimi yaparken aynı sorun başıma geldi. Komple sök işlemci, RAM'lar, BIOS pili, ekran kartı, tüm kablolamalar. Ardından 1 dk bekle RAM'lari silge ile sil ve işlemciden başlayarak dikkatlice her şeyi tekrar yerine tak. İşlemci soğutucusunun düzgün oturduğuna emin ol.

İşlemleri yaptım fakat görüntü alamadım.
Daha önce böyle bir hata hiç görmemiştim.

BIOS girip 12V , 3.3V , 5V değerlerine bakar mısınız yanlışlık var mı diye?
Ekran kartını arkadaşımda çalıştırdım dediğinizde çalıştı demişsiniz.Bu gösterdiklerim PSU'nun besleme voltajları.BIOS ana sayfasında görürsünüz , fotoğrafını atabilirseniz veya direk yazabilirseniz bir bakalım .Çünkü bana besleme sorunu gibi geldi
Veya ekran kartının, PSU 6-8-12pin beslemesini takmayı unutuyorsunuz.
1646056227043.png

Eğer değerlerde terslik göremezseniz
1646055681802.png

Ekran kartının işaretlediğim bölgesini dikkatlice silgi ile temizleyin aynı şekilde anakartta bu pinlerin oturacağı slotu da saç kurutma makinesiyle sıcaklık vermeden sadece hava üfleyin.
Eğer
çözülmezse biryerden PSU bulun ve bir de öyle deneyin çünkü besleme arızası gibi duruyor

Son düzenleme:
BIOS girip 12v, 3.3v, 5V değerlerine bakar mısınız yanlışlık var mı diye?
Ekran kartını arkadaşımda çalıştırdım dediğinizde çalıştı demişsiniz. Bu gösterdiklerim PSU'nun besleme voltajları. BIOS ana sayfasında görürsünüz, fotoğrafını atabilirseniz veya direk yazabilirseniz bir bakalım. Çünkü bana besleme sorunu gibi geldi.
veya ekran kartının, PSU 6-8-12pin beslemesini takmayı unutuyorsunuz.
Eki Görüntüle 1318699

Eğer değerlerde terslik göremezseniz.
Eki Görüntüle 1318687
Ekran kartının işaretlediğim bölgesini dikkatlice silgi ile temizleyin aynı şekilde anakartta bu pinlerin oturacağı slotu da saç kurutma makinesiyle sıcaklık vermeden sadece hava üfleyin.
Eğer
çözülmezse bir yerden PSU bulun ve bir de öyle deneyin çünkü besleme arızası gibi duruyor.

Besleme sorununu düşündüm, fakat 3 ayrı bilgisayara taktık hepsinde çalışıyor kart sorun çıkarmadan. Silgi ile silme işlemini birden çok defa yaptım bir sonuç vermedi.
Dostum sıvı soğutucuyu söktüğünde ekran kartın çalışıyor mu?

Onuda denedim çıkardım çalışmıyor.

Besleme sorununu düşündüm, fakat 3 ayrı bilgisayara taktık hepsinde çalışıyor kart sorun çıkarmadan. Silgi ile silme işlemini birden çok defa yaptım bir sonuç vermedi.

Onuda denedim çıkardım çalışmıyor.
Tamam işte 3 ayrı bilgisayarda çalışıyorsa , sizin Power Supply'ınız doğru çalışmıyor muhtemelen , ben ekran kartı arızalıdır demek istememiştim , power supply arızalı olabilir demek istedim ancak yanlış anlaşılmış galiba

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı