RTX 2060 sistem GPU kullanımı 0'a düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

boktanoktav

Centipat
Herkese selamlar, bir süredir DirectX 12 kullanan oyunlarda sorun yaşamaya başladım. Kimi zaman "DXGI_DEVICE_HUNG" hatası, kimi zaman "Application blocked from accessing graphics hardware." hatası alıyorum. Fakat fark ettim ki hepsinin ortak noktası GPU kullanımının sıfıra düşmesiyle beraber oynamakta olduğum oyunun kapanması. Bir başka acayip hadise ise, sistemi yeniden başlattığımda bu problemlerin hiçbiriyle karşılaşmıyor olmam. Denemiş olduğum, fakat beni çözüme ulaştıramamış çeşitli çözümlerden bahsedeyim:
  • DDU ile temiz sürücü kurulumu.
  • Registry Editor üzerinden TdrDelay ve TdrLevel değerleriyle sayısız kombinasyon oluşturma.
  • Sistemdeki bütün overclock konfigürasyonlarını iptal etme.
  • BIOS ayarlarını sıfırlama.
  • Temiz Windows kurulumu.
  • RAMMAP üzerinden bellek boşaltımı.
  • GPU sürücü downgrade etme.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Vaktiniz için teşekkür ederim.

Herkese selamlar, bir süredir DirectX 12 kullanan oyunlarda sorun yaşamaya başladım. Kimi zaman "DXGI_DEVICE_HUNG" hatası, kimi zaman "Application blocked from accessing graphics hardware." hatası alıyorum. Fakat fark ettim ki hepsinin ortak noktası GPU kullanımının sıfıra düşmesiyle beraber oynamakta olduğum oyunun kapanması. Bir başka acayip hadise ise, sistemi yeniden başlattığımda bu problemlerin hiçbiriyle karşılaşmıyor olmam. Denemiş olduğum, fakat beni çözüme ulaştıramamış çeşitli çözümlerden bahsedeyim:
  • DDU ile temiz sürücü kurulumu.
  • Registry Editor üzerinden TdrDelay ve TdrLevel değerleriyle sayısız kombinasyon oluşturma.
  • Sistemdeki bütün overclock konfigürasyonlarını iptal etme.
  • BIOS ayarlarını sıfırlama.
  • Temiz Windows kurulumu.
  • RAMMAP üzerinden bellek boşaltımı.
  • GPU sürücü downgrade etme.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Vaktiniz için teşekkür ederim.
Ekran kartı sıkıntı olabilir hocam. İmkanınız varsa başka bir ekran kartı bulup deneyin. Bilgisayarcılar yardımcı olabilir bu konuda. Eğer sıkıntı olmazsa demek ki kart sorunlu. Çünkü benim de başıma gelmişti yük altında çalışmıyordu kart. Gönderin yenisini isteyin.

Geri
Yukarı