RTX 2060 sistem mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

berkayshn

Centipat
Merhabalar yeni RTX 2060 ekran kartı aldım AMD'den geçmiştim şu an bilgisayarım sürekli hata veriyor Google'da bir makale okurken, YouTube'dan tecnhopat videoları izlerken Google'ya kendini kapatıyor ya da bilgisayar direkt mavi ekran veriyor. Oyun oynarken oyundan aniden atıyor ya da yine bilgisayar çöküyor. Driverlarım güncel BIOS'um güncel chipsetim güncel format atmayı denedim ekran kartı 0 daha yeni sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum. Aldığım mavi ekran hataları çok fazla şöyle söyleyeyim:

Page faulın nonpaged area hatası.
Drıver orql not or less equal hatası.
System thread exceptıon not handled hatası.
System servıce expectıon hatası.
Kernel Security faıled hatası.

Çok üzgünüm gerçekten ne yaparsam yapayım düzeltemiyorum bilgisayarı. Sorun nerede onu da bilmiyorum.[Çözüldü] Windows 10 DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL Mavi ekran - Technopat Sosyal " buradaki konuyla aynı hata gibi duruyor, ama emin değilim ne yapmam lazım? Bilgisayarcıya götürsem parçaları çalar falan diye korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki rehbere göre dosyalarınızı paylaşın biz hallederiz.

RAM testi olan Memtest86 testi yapınız ve sonuçları bize gönderin.

MSI Afterburner yazılımını kaldırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI yazılımlarını kaldırın.

RAM testi olan Memtest86 testini kesinlikle yapın. Çünkü RAM'lerde bir hata olabilir. Minidumpta öyle gözüküyor.

BattlEye kaldırın.

Son düzenleme:
BattlEye’ı bilgisayarımda bulamadım kaldıramadım o yüzden MSI yazılımlarının hepsini kaldırdım. Testi başlattım daha 13 dakika olmasına rağmen 5000 tane hata gösteriyor şu an. Bakalım test bitince ne olacak.

Dosya Ekleri

• 0A7A02D3-FE40-4EB3-A138-772F9D86D873.jpeg
    0A7A02D3-FE40-4EB3-A138-772F9D86D873.jpeg
    117,9 KB · Görüntüleme: 42
Testin bitmesini beklemeye hiç gerek yok. XMP kapalı değilse bir de XMP kapatıp öyle test yapın. Sonrasında RAM kesin arızalı olup olmadığını anlarız.

BattlEye’ı bilgisayarımda bulamadım kaldıramadım o yüzden MSI yazılımlarının hepsini kaldırdım. Testi başlattım daha 13 dakika olmasına rağmen 5000 tane hata gösteriyor şu an. Bakalım test bitince ne olacak.
Memtest86 testinde bir hata olsa bile RAM'leriniz bitmiş demektir. Yani yeni RAM alıcaksınız. RAM'in bozulmuş.

Geçmiş olsun. Yeni RAM alacaksınız.

XMP kapalı mı?

Merhabalar test çok fazla hata aldığı için devam etmedi sanırım. Siz ne diyorsunuz ne yapmam lazım? Sorun ne imiş?
Teşekkür ederim yanıtlarınız için çok mutlu oldum şuan çok teşekkürler. XMP nin ne olduğunu bilmiyorum kapalı mı bilmiyorum.
XMP yi araştırdım açıkmış kapattım şimdi. bir daha test yapmamı ister misiniz?
XMP kapalıyken testte hiç
Bir hata almadım. Error vermedi hiç.

Dosya Ekleri

• F3499D50-89A4-4B71-97CB-BB7B7A6E467E.jpeg
    F3499D50-89A4-4B71-97CB-BB7B7A6E467E.jpeg
    113,1 KB · Görüntüleme: 33
  • 2B08F313-7FE1-481B-89EF-B26C843C2EF5.jpeg
    2B08F313-7FE1-481B-89EF-B26C843C2EF5.jpeg
    54 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
BIOS default derken BIOS un ayarlarını sıfırlayayım mı ? XMP yi kapadım şu anlık hiç çökme vb sorunlarıyla karşılaşmadım. Teşekkürler hepinize bir şey olursa tekrardan haber vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı