RTX 2060 sistem Minecraft düşük FPS

mmyn31

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, düne kadar Minecraft'ta 400-700 FPS arası oynarken şu an tek oyunculu bir dünyada dünya oluşturduğum zaman 40-50 FPS, yaklaşık 1 dakika sonra ise maksimum 100 FPS alabiliyorum. Bunun nedeni ne olabilir, nasıl düzeltebilirim? Oyun içindeki kullandığım ekran kartı RTX 2060, onu kontrol ettim. Sistem özelliklerim:
RTX 2060
i5 10300H
16 GB RAM

Merhabalar, düne kadar Minecraft'ta 400-700 FPS arası oynarken şu an tek oyunculu bir dünyada dünya oluşturduğum zaman 40-50 FPS, yaklaşık 1 dakika sonra ise maksimum 100 FPS alabiliyorum. Bunun nedeni ne olabilir, nasıl düzeltebilirim? Oyun içindeki kullandığım ekran kartı RTX 2060, onu kontrol ettim. Sistem özelliklerim:
RTX 2060.
i5 10300H.
16 GB RAM.

Görüntü ayarlarında FPS limiti ile oynayın ve hangi Launcher'le başlatıyorsunuz.

RTX 2060
i5 10300H
16 GB RAM
1. Orjinal launcher mi? Değil ise nedir?

2. Görüntü ayarlarından chukları 8 ya da 16 ya alın daha fazlası ise gerek yok, dünya sizin bilgisayarınızda yeniden oluşturulduğu için yüksekte(16+) oynuyorsanız bayağı etkiler.

3. Oyun açıkken görev yöneticisinden GPU yu kullanıp kullanmadığına bakın, eğer kullanmıyor ise Nvidia Denetim Masasından düzeltebilirsiniz. İnternete oyunu nasıl GPU ile başlatacağım Nvidia yazarak videoya ulaşabilirsiniz.
1 GB RAM'im var GPU 530 işlemci ile 123 FPS görüyorum yanlış yorum yapmayın.
Çok ilginçtir ki eski ekran kartı olmayan bilgisayarım ile 1.7 sürümlerinde 100 üstü fps alıdğımı bilirim ama şimdi 1.13 ve üstü sürümlerde 720 ekran kartım ile 10 fps alıyorum bu minecrafttın ayarları ile mi oynamışlar bu nedir csgo da 90 alıyorum.

Görüntü ayarlarında FPS limiti ile oynayın ve hangi Launcher'le başlatıyorsunuz.
orjinal launcheri kullanıyorum
Hocam Chunk'ları kontrol ettiniz mi?
chunklar 16 da hocam 16dayken 400 700 arası oynuyordum zaten ama şu an durum böyle :(
Win r yapıp temp ve %temp% dosyalarını silince çözüldüğü yazılmış yabancı sitelerde denedim fakat o da işe yaramadı.

Son düzenleme:
1. orijinal Launcher mi? Değil ise nedir?

2. görüntü ayarlarından chukları 8 ya da 16 ya alın daha fazlası ise gerek yok, dünya sizin bilgisayarınızda yeniden oluşturulduğu için yüksekte(16+) oynuyorsanız bayağı etkiler.

3. oyun açıkken görev yöneticisinden GPU'yu kullanıp kullanmadığına bakın, eğer kullanmıyor ise NVIDIA Denetim Masası'ndan düzeltebilirsiniz. İnternete oyunu nasıl GPU ile başlatacağım NVIDIA yazarak videoya ulaşabilirsiniz.

Çok ilginçtir ki eski ekran kartı olmayan bilgisayarım ile 1.7 sürümlerinde 100 üstü FPS alıdğımı bilirim ama şimdi 1.13 ve üstü sürümlerde 720 ekran kartım ile 10 FPS alıyorum bu minecrafttın ayarları ile mi oynamışlar bu nedir CS:GO'da 90 alıyorum.

123 FPS'yi 1.12 de alıyorum 1.16 da 60 falan ayarlarını yaptınız mı?

Dün akşam afterburner açıp kullanım oranlarına baktım, ekran kartımın %20si kullanılıyordu. Acaba bilgisayardaki dahili ekran kartını devre dışı bırakırsam sorun düzelir mi?

Dün akşam Afterburner açıp kullanım oranlarına baktım, ekran kartımın %20'si kullanılıyordu. Acaba bilgisayardaki dahili ekran kartını devre dışı bırakırsam sorun düzelir mi?

Maalesef bende de aynı sıkıntı var. Chunkı biraz yükseğe çekeyim dediğimde ekran kartı kendini unutuyor işlemci %50 kullanımlara çıkıyor.

Geri
Yukarı