Çözüldü RTX 2060 sistem mor pikseller gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Atouts

Decapat
Daha fazla  
PC açılırken ekranda mor pixeller gösteriyor ve ekran karti güncellemesi yapılmıyor. Basariyla tamamlandi diyor fakat bir daha kurulum yapmami istiyor. Üstelik ekran 800x600 çözünürlüğünde kaldı ekran kablolarını çıkarıp baktım bir sorun yok gibi. Daha dün PC'yi açtığımda herhangi bir sorun yoktu. Hangi konuya atacagimi bilemedim. Anlayan var ise yardımcı olur musunuz?
Ekran Kartı: GeForce RTX 2060.
Fotograflar kötü olabilir maruz görün.

Screenshot_20230208-234631_GBWhatsApp.jpg

Screenshot_20230208-234654_GBWhatsApp.jpg

IMG-20230208-WA0069.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Format denediniz mi?
Hayır denemedim sorun daha yeni oldu

ÇÖZÜM: Ekran kartınızın garantisi var ise garantiye götürebilirsiniz yok ise deneyimli bir bilgisayarcı da olabilir. Ekran kartı kendi içinde arıza yapmış herhangi bir formata vs. gerek duymadan kolayca hallolabiliyor.
Format denediniz mi?
Hayır denemedim sorun daha yeni oldu

ÇÖZÜM: Ekran kartınızın garantisi var ise garantiye götürebilirsiniz yok ise deneyimli bir bilgisayarcı da olabilir. Ekran kartı kendi içinde arıza yapmış herhangi bir formata vs. gerek duymadan kolayca hallolabiliyor.

Çözüm
VRAM arızası diye düşünüyorum kartın tam modeli nedir? INNO 3D arkadaşımın aynısı başına geldi.

Garantisi var ise garantiye yollayın. Yok ise tamirciye verdiğinizde büyük ihtimal size reballing işlemi yapılması gerektiğini söyleyecek. Bunu duyarsanız hiç masraf etmeden o kartı çöpe atın. Reballing yapılan kartlar çok uzun ömürlü olmuyor.

Geri
Yukarı